Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Díky, Laky!

4. února 2023 v 08:56,  FanBlog

893.jpg

To, co vypadalo na začátku listopadu jako fantasmagorie, začíná mít po včerejšku reálné obrysy, tedy druhé místo po základní části. Sparťané zavítali do Ostravy, kde vyzvali Vítkovice. Opět prohrávali 1:3 a znovu dokázali zápas otočit a zvítězit, tentokrát 4:3.

Byl to takový zápas "každý chvilku tahá pilku", hrálo se ve vysokém tempu. Nás opět malinko v první polovině zápasu trápila disciplína, ale dokázali jsme si pomoci přesilovkami, vstřelili jsme v nich dvě branky, jednu dokonce v oslabení. Kaňkou je zranění Míry Formana. Odehráli jsme velmi dobrý zápas, nicméně opět jsme byli nedůrazní před vlastní brankou, z čehož pramenily dvě obdržené branky. Začíná to být už delší dobu problém v naší hře, na kterém je třeba zapracovat. A ještě si tu odložím jedno poděkování, Laky, děkujeme! To, co jsi udělal, byla opět prasárna, na kterou jsme tedy v tvém případě už zvyklí. Ale vyhrál jsi nám tím zápas. Hlavně že jsi pumpoval rukama poté, co jsi mlátil do hlavy borce, co se nechtěl prát. My jsme po gólu Horáka pumpovali rukama taky.

Strašně přeju Davidu Kašemu gól, udělal to moc pěkně, kdy si stáhl puk do forhendu a hned zase do bekhendu. Velmi dobré byly naše přesilovky, krásně Horynovi na vítězný gól nahrál David Tomášek. První úspěšnou extraligovou trefu si připsal Michal Kempný. V bráně nastoupil Kovy a chytal více než spolehlivě, s obdrženými brankami nemohl moc dělat. Naopak tam měl několik hodně těžkých zákroků. Byl důležitým faktorem na cestě k vítězství.

Náročný víkend bude pokračovat zítra, kdy do Prahy přijedou Pardubice a vypadá to na pořádnou návštěvu. Zápas to bude velmi těžký, Dynamo má hodně dobrý tým. Ale to my taky, takže nevidím důvod, proč by body neměly zůstat v Praze. A něco ve mně věří, že se povede i to druhý místo!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.