Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Kapitána nezastavíš

1. února 2023 v 08:52,  FanBlog

Sparťané zakončili leden, který se nesl ve znamení domácích zápasů, nakonec úspěšně. Ale že to teda bylo pořádná fuška… Sparta v půlce zápasu prohrávala 1:3, nicméně díky parádní třetí třetině a hattricku Michala Řepíka po obratu zvítězila v poměru 6:3.

Po polovině zápasu jsem měl v hlavě trochu jiný článek. Vůbec by mě v tu chvíli nenapadlo, že se nakonec bude tleskat ve stoje. Ale povedlo se. Každopádně to, jak Sparta přistoupila k utkání, bylo trestuhodné. Laxnost a nedůraz proti velmi dobře bruslícímu soupeři, jakým bezesporu Karlovy Vary jsou, to je přímo smrtící koktejl. Nejlépe to bylo vidět ve druhé třetině, kdy Energetici zalezli do obranné ulity a čekali na naše ztráty. Ve chvíli, kdy jsme ztratili puk, vyráželi do opravdu energických protiútoků. Do toho jsme první dvě třetiny patrně hráli s přesvědčením, že máme černé dresy, neboť tolik nepřesných nahrávek, to bylo do nebe volající. Naštěstí jsme si byli schopni pomoci přesilovkami a veledůležitá byla branka Davida Tomáška na konci druhé třetiny. Ta nás vrátila do zápasu. Třetí třetinu jsme zahájili ostřelováním branky hostů a de facto jsme ji ovládli. V této části to nebylo o tom, jestli otočíme vývoj skóre, ale spíš kdy. Nicméně jsme opět utekli ze zápasu se všemi třemi body, i když jsme dle mého názoru byli dvě třetiny horším týmem, v některých pasážích i o dost horším týmem. Jako jo, body a výhry jsou fajn, ale přeci jen když přijedou Karlovy Vary, tak s veškerou úctou k nim nečekám, že budeme dvě dvacetiminutovky tahat za výrazně kratší kus provazu. Na druhou stranu, už Ivánek Horník říkal, dámy prominou, „Důležitý jsou body, na zbytek se vyser.“

Asi není pochyb o tom, koho bych tady měl zmínit. Honza Buchtele měl do Spengler Cupu jedinou úspěšnou branku, nyní je na pěti. Parádní vzestup. No dobře, vtípky stranou, kapitán Michal Řepík táhl včera Spartu za třemi body, vstřelil hattrick, což se naposledy v našem dresu povedlo 26.11.2021 Filipu Chlapíkovi v Hradci, v domácím zápase pak 11. února 2019 Richardu Jarůškovi proti Plzni. Oprávněně klobouk dolů a čepice na led. V bráně nastoupil Kovy a i když jeho statistiky vypadají strašidelně, odchytal docela solidní zápas. S brankami mohl těžko něco nadělat, kdyby byl trochu jako nejmenovaný brankář, který si nebyl schopen nechat nalakovat masku, asi by obránce přetáhl po zádech. Dobrý výkon.

Teď nás čeká asi nejnáročnější víkend, jaký si lze představit. V pátek jedeme na led druhých Vítkovic, v neděli přivítáme lídra tabulky z Pardubic, který si jako první zajistil čtvrtfinále play off. Tohle nebudou zápasy, kde nám projde laxnost, nedůraz a bohorovnost po většinu zápasu. Tak doufám, že náš přístup bude trochu jiný a povede se nám vyválčit co nejvíce bodů.