Tradice neporušena

30. ledna 2023 v 09:42,  FanBlog

Jsou tradice, které se nám líbí, jako například Vánoce a s nimi spojené padání nejmenované hvězdy. A pak jsou tradice o nic méně zajímavé, leč nepříliš příjemné. Od začátku roku 2021 platí, že ve vzájemných zápasech s Plzní vítězí domácí tým. A to se potvrdilo i včera, kdy Sparta prohrála se Škodovkou 4:3 po nájezdech. Pozitivum? Je to první bod z Plzně od prosince 2020.

Opět se nám nepovedla první třetina, ohromný problém nám dělalo bruslení Západočechů. V průběhu zápasu se to několikrát opakovalo, nicméně takový rozdíl jako v první části už za celý zápas nebyl. Jinak to byl zápas, kdy nám to prostě nelepilo. Puky odskakovaly, sem tam hopsly přes čepel hokejky v tu nejméně vhodnou dobu. Některé přihrávky pak marně hledaly adresáta a osamocených kotoučů se ujímali domácí. Co si zaslouží ocenění, to je návrat do zápasu v našem podání, po gólu na 1:3 jsem si myslel, že bude vymalováno. No nemohl jsem se více mýlit a jsem rád, že jsem se pletl. V tu chvíli byla vidět nervozita na domácích hokejkách, ale nepovedlo se toho využít. Co nebylo na pochvalu, to byla naše disciplína v první polovině utkání. Těžko se pak tvoří tlak, když chodíme ven a občas zbytečně. Zároveň jsem rád, že nějaké dvě minuty před koncem došlo k odvolání faulu, který by nás poslal do přesilovky. Zkrátka a dobře, hráč Plzně dělal, co mohl, aby se Miklišovi vyhnul, ten naopak jel v předklonu a de facto narazil hlavou do ramenního chrániče. Ve fotbale by se asi pískla nebezpečná hra proti vlastní osobě, nebo jak se přesně to pravidlo jmenuje.

Včera se mi líbily třetí a čtvrtá lajna. Třetí formace byla tradičně hodně vidět. Skvělými individuálními akcemi, které byly zakončeny naší radostí, se blýskli David Vitouch a Kuba Konečný. Hodně vidět v dobrém slova smyslu byl i Honza Buchtele. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a jeho výkon bych rozdělil na dvě části. V zápase byl velmi spolehlivý, chytil i jeden nesmysl Pourovi v první třetině, dva góly vůbec neviděl, třetí Kodýtek trefil více než dobře. V nájezdech už Kořen tak úspěšný nebyl, přišel mi až moc mimo pozici. Zkrátka a dobře, v zápase se mi líbil, v nájezdech ne.

Leden zakončíme v jeho posledním dnem opět soupeřem ze západu Čech, nicméně tentokrát na domácím ledě, do O2 areny dorazí Karlovy Vary. Z posledních pěti domácích zápasů jsme s Vary hned třikrát remizovali a pokaždé padlo relativně dost branek. Tak uvidíme, co nám úterní večer přinese.