Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Úspěšně završený Hold

26. ledna 2023 v 09:45,  FanBlog

890.jpg

A je to za námi, můžeme se zase rok těšit. Věta, která se často používá pod vánočním stromkem sedí i na akci Sparta vzdává hold, která byly včera zakončena nejen povedeným ceremoniálem, ale také povedeným výsledkem. Sparta porazila Litvínov 3:2, připsala si sedmou výhru v řadě a pod Miloslavem Hořavou má z dvaceti utkání neuvěřitelnou bilanci, kdy z šedesáti možných bodů získala 53, což je úspěšnost 88,3 %.

Výhra se ale nerodila lehce. Oba týmy jako kdyby ze začátku čekali, co se bude dít, a tak tempo stoupalo z nuly hodně pozvolně. Naštěstí jsme si v tomto zápase byli schopni pomoct přesilovkami, což se ukázalo jako rozhodující faktor zápasu. Nicméně jsem měl trochu problém s naším bráněním, kdy se hosté často a rádi ocitali v přečísleních či před naší brankou s minimální ostrahou. Zároveň se dostavila i trocha bohorovnosti, což v zápase se soupeřem, který s námi má i přes včerejší vítězství lepší bilanci, není zrovna ideál. Vypíchl bych zejména situaci, kdy byl Safin mezi kruhy úplně sám s pukem na holi. V tu chvíli měl čas zeptat se hostujícího gólmana nejen kam to chce, ale i na to, koho bude volit, proč ho bude volit a následně s ním rozebrat tři libovolné filosofické otázky. Místo toho přišla nesmyslná přihrávka, nad kterou asi kroutili hlavou i zástupci Severočechů. Pokud si ji tedy nevykroutili na konci první třetiny, kdy příznačně Hlava netrefil naprosto prázdnou branku z prostoru brankoviště. Co se povedlo, to byl konec zápasu, po vstřelené brance na 3:2 Litvínov ožil, Sparta ale utlumila jeho tlak a závěr zápasu dohrála v naprostém klidu. Hostům nepomohlo ani odvolání gólmana k většímu tlaku. Za to klobouk dolů.

Skvělý zápas odehrál kapitán Michal Řepík, včera dvougólový. Na první branku mu přihrával Míra Forman, a tak mu mohu pogratulovat k 300. bodu v extralize. Hodně se mi od návratu líbí Kaše, který maká a bojuje nadoraz, hodně mu sedí souhra s Tomáškem a Kousalem. V bráně nastoupil Kuba Kovář a chytal dobře. Co se týče obdržených gólů, ani s jedním nemohl moc dělat. První branka byla smůla smůlovatá, kdy se puk od jeho ramene zvedl a padající list zapadl za čáru. U druhé chytil dobře první střelu, na dorážku neměl nárok. Kovy jen potvrdil, že je rozhodně ve velmi dobré formě.

Sparťané mají nyní volný pátek, snad se jim povede někde posbírat pár sil. V neděli už opět čeká nástup do práce, jede se do Plzně. S tou zatím letos platí, že kdo hraje doma, vyhraje. Tak doufejme, že v dobré formě hrající Sparťané toto pravidlo zruší a ze západu Čech přivezou další body do sbírky.

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.