Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Úspěšný začátek Holdu

23. ledna 2023 v 09:27,  FanBlog

889.jpg

Sparťané v rámci prvního zápasu tradičního Holdu přivítali Mladou Boleslav v netradičních barvách, které imitovaly hasičskou uniformu. A stejně jako hasiči uhasí požár, tak Sparta uhasila bodové naděje Boleslavi a připsala si šesté vítězství v řadě po výhře 4:1.

Boleslav ukázala, že je opravdu bruslařský klub. Měla skvělý pohyb a zejména dvojice Lantoši – Söderlund dělala naší obraně obrovské problémy, po zásluze nám vstřelili branku po parádní kombinaci při šanci dva na jednoho. Sparťané hlavně v první třetině nestíhali. Soupeř nepříjemně kousal. Naštěstí Pavel Kousal se zahryzl do svého bývalého týmu hned v první minutě po skvělé nahrávce Davida Tomáška (vítej zpět, Davide!). Důležité pro vývoj zápasu byl rychlý návrat do vedení po brance Boleslavi a pak využitá přesilovka. Moc se mi nelíbila naše disciplína, i když rozhodčí byli občas až moc úzkostlivý na krosčeky, aby následně neviděli podrážení či držení. Zkrátka a dobře, Sparťané opět nebyli lepší, soupeře neválcovali, ba naopak občas byli pod tlakem víc, než by bylo zdrávo. Nicméně jsme opět našli cestu k vítězství. I když už by se mi líbil zápas, kde bychom byli lepší.

Včera se mi hodně líbila spolupráce Tomáška s Kousalem, vůbec exboleslavský útočník zahrál parádní zápas, sebral dva body a mohlo to být ještě o chlup lepší, kdyby nebyla v cestě tyčka. Velmi dobrý zápas odehrál i Forman. Ocenit tu musím Davida Němečka, promo fotky na Hold jsou posledními, kde má vlastní zuby, dostal nepříjemně pukem do obličeje, nicméně zápas dohrál. Neskutečný. V bráně nastoupil Kovy a nejen že parádně vypadal, on také parádně zachytal. Vítězství jde z velké části za ním, předvedl několik velmi těžkých zákroků, nejvíce ho prověřili výše zmínění Lantoši a Söderlund. Super práce našeho brankáře! Skvělý byl i support, i když jsem byl výjimečně až na druhé straně haly, tak byl náš kotel velmi dobře slyšet.

Ve středu nás čeká druhý zápas Holdu a poslední ze čtyřzápasové domácí série, do Prahy přijede Litvínov. Na ten nemáme nejlepší vzpomínky ohledně zápasů venku, které se nám hrubě nepovedly, naopak na začátku sezony jsme si připsali proti Severočechům první nulu. Tak uvidíme, zda po ceremoniálu bude slavnostní nálada pokračovat i po zápase. Doufám, že ano.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.