Výhra nad rivalem

21. ledna 2023 v 11:57,  FanBlog

Druhý ze čtyř domácích zápasů v řadě přinesl třaskavé utkání mezi Spartou a Kometou. Před velmi dobrou kulisou a více jak dvanácti tisíci diváky Sparťané dokázali hosty z Brna udolat a připsat si výhru 5:3. Ta se ovšem nerodila příliš lehce.

Co si budeme povídat, Kometa nás v první třetině přebruslila celkem bylo pochopitelné, že jde do první přestávky s vedením. Od druhé třetiny jsme se zvládli s pohybem soupeře vyrovnat a na hře to bylo rázem znát. Byť nám speciální týmy opět příliš neklapaly, tak jsme si opět byli schopni pomoci brankou v přesilovce a znovu ji vstřelil kapitán Michal Řepík. Ve třetí třetině jsme měli za stavu 3:2 ohromný tlak, který volal po tom, že jestli nedáme branku, obdržíme ji, což se nakonec potvrdilo. Naštěstí povedená teč Honzy Buchteleho přivála všechny body na naši stranu. Celkově si myslím, že zápas byl celkem vyrovnaný, budu upřímný, Kometa mě celkem překvapila a kousala. Nejdůležitější je ale to, že jsme zvládli i tak zápas urvat na naši stranu a připsat si plnotučný bodový zisk. Novák na jabloni byl příjemnou třešničkou. Musím říct, že gesto Davida Kašeho bylo moc pěkné. Ale vůbec z toho, jakou dokážou mít naši hráči radost, že dal jejich spoluhráč gól, je vidět, že tým prostě a jednoduše funguje. Mimochodem, před gólem do prázdné skvěle v našem pásmu zapracoval Pavel Kousal, který prohodil puk mezi třemi soupeři. Když to shrnu do jedné věty, opět jsme vyhráli zápas, ve kterém jsme nebyli úplně tím lepším týmem. O to cennější ta výhra je.

Skvěle opět zahrála třetí formace, prosím, netrhat. Nejen že dali dvě branky, ale dokázali si vytvořit i další příležitosti, z hlavy střela Buchteleho z první po skvělé práci Davida Vitoucha. Tito dva společně s Ostapem Safinem si vážně sedli. Musím tu i pochválit za skvělou nahrávku na náš první gól Adama Poláška. V bráně nastoupil Kovy a i když to procentuálně moc nevypadá, odchytal opět skvělý zápas. Ano, měl i trochu štěstí, ale bez toho to moc nejde. Velmi dobrý výkon v prvním zápase po krátké zdravotní pauze. A ještě tu pochválím včerejší support a celkem vtipné choreo, velmi dobrá práce na tribunách!

Teď nás čekají dva trochu jiné domácí zápasy proti Mladé Boleslavi, respektive Litvínovu, opět přišel konec ledna a s ním i tradiční akce Sparta vzdává hold. Pevně věřím, že budeme v dobrých výkonech i výsledcích pokračovat a oceníme všechny složky, které se o nás starají, získanými body.