Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Body navíc

16. ledna 2023 v 09:43,  FanBlog

886.jpg

Sparťané se podruhé v tomto týdnu vydali na východ Čech, kde je tentokrát čekal zájezd do Hradce Králové, respektive soupeř Mountfield HK. Dobrou zprávou je, že Sparta zápas zvládla a zvítězila 4:3 v prodloužení. Špatná je, že pro zranění zápas nedochytal Kuba Kovář.

K titulku. Sparťané ubojovali přesně ty body navíc, o kterých se tak často mluví. Po většinu zápasu jsme byli horším týmem, Hradec nás zvládal přehrávat a zamykat v našem pásmu. Dostali jsme dvě branky z předbrankového prostoru, což se mi moc nelíbí. Důležité pro celý zápas bylo, že jsme nepustili soupeře do vedení. To bychom se tu asi bavili o jiném výsledku. Byť naše přesilovky nesli známky tragičnosti, tak po jejich skončení jsme dali dva góly, jeden v signalizované výhodě. K vítězství nám pomohlo i štěstí, neboť brankář soupeře si rozhodně nevybral nejlepší den. Upřímně si myslím, že být v brance místo Růžičky Kiviaho, opět bychom neodjížděli s body. Nicméně Sparťané využili všech faktorů, včetně štěstí, které jim nahráli a body odvezli. Strašně důležité vítězství, když se daří, zvládne vyhrát kde kdo. Ale v zápase, kdy to moc nejde a soupeř hryže jak kuna kabely, je to o to víc cennější výhra. A chtěl bych tu pochválit fair play od Filipa Pavlíka z Hradce, který okamžitě odvolal původně odpískaný faul. Filipe, za všechny fanoušky hokeje, díky!

Hodně se mi líbila třetí formace Buchtele – Vitouch – Safin, dobře hrál i Konečný. Obrana také celkem fungovala, celkem se mi líbil Kempný. Chtěl bych ocenit i Tomka, který se nenechal zastrašit Lvem a postavil se mu čelem. V bráně začal Kovy, bohužel se při parádním zákroku zranil a během první komerční přestávky přenechal místo v bráně Kořenovi. Ten nebyl ze začátku nejjistější, ale postupně se rozchytal a podal solidní výkon. Super výkon pak podal narvaný sparťanský kotel, který rozhodně byl slyšet. Skvělá práce na ledě i na tribuně!

Nyní nás čeká série čtyř domácích zápasů, bude se jednat o Motor, Kometu, Boleslav a Litvínov. Už zítra nás čeká prvně jmenovaný Motor České Budějovice, kterému se v poslední době moc nedařilo, nicméně včera si zpravil náladu výhrou 6:2 nad Kladnem. Nečekám lehké utkání, nicméně věřím, že body zůstanou v Praze!

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.