Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Falanga

11. ledna 2023 v 09:55,  FanBlog

885.jpg

Sparťané začali východočeský týden, kdy zavítali na led Pardubic. Ty před letošním ročníkem postavily velmi silný tým, který navíc ještě doplnili během sezony. Sparťané se ovšem vzepřeli a po velmi kvalitním výkonu vyhráli 3:0.

Malý pohled do minulosti, falanga byla všemocnou zbraní vojáků Sparty, která spočívala v tom, že vojáci byli pevně sevření ve formaci a svým štítem kryli kolegu vedle sebe. To se povedlo včera o nějaké dvě tisícovky let přenést hokejistům Sparty na led. Od druhé třetiny jako kdyby Sparťané zaveleli „Konec, zavíráme!“ Neuvěřitelně bojovný výkon, skvěle odbruslený zápas, jeden hráč makal za druhého, tudíž jsme nepropadali a zvládali jsme udržet na uzdě nabušený útok Dynama. Propadl obránce? Nevadí, útočník ho zastoupí. Výborná byla naše oslabení. Co se mi líbilo nejvíc, to byla klidná hlava až do konce. Žádné bezhlavé házení puků na zakázané uvolnění. Hráči soupeře kolikrát po ztrátě puku v útočném pásmu upalovali zpět, čehož jsme využili k podržení kusu černé gumy na svých hokejkách a uklidnění situace. Dvě naše branky padly po tlaku do branky, třetí byla krásná kombinace, která sice už nebude brána jako přesilovková trefa, ale padla těsně po početní výhodě. A právě přesilovky byly asi jedinou oblastí hry, která nám úplně nevyšla. A to říkám i přes to, e trefa Davida Němečka padla v přesilové hře. Nicméně obrovskou zásluhu má jmenovec Vitouch, který se prostě nacpal před branku.

Vzhledem ke stylu, který jsme hráli, vynikali silovější Míra Forman a Honza Buchtele. Skvěle zahrál Vláďa Sobotka, občas žasnu, jak zvládne udržet puk. A opět se mi líbil Tomáš Tomek, výborně bruslí, podporuje útok a zároveň nepropadá. Ve dvaceti letech velmi nadějný obránce. V bráně nastoupil Kuba Kovář a i když měl občas štěstí, tak podal solidní výkon korunovaný šestou nulou v letošním ročníku. Mimochodem, před výměnou trenérů zvládl jednu jedinou.

Sparťané teď mají pár dní na to dát se dohromady, v pátek nás čeká volno. V neděli si pak dáme druhou část východočeského dvojboje, tentokráte na ledě Hradce Králové. S těmi to máme po dvou zápasech vyrovnané na body s tím, že oba dva zápasy byly výsledkově těsné. Tak uvidíme, co nás čeká v neděli. Pokud podobný výkon jako včera, nemám v sobě moc obav.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.