Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Trpělivost především

9. ledna 2023 v 09:42,  FanBlog

884.jpg

Sparťané se v dalším extraligovém zápase utkali na domácím ledě s Kladnem, které se zatím marně snaží odpoutat od poslední příčky ligového pelotonu. Sparta Rytířům moc nepomohla a v souboji válečníků zvítězila 4:0, premiérovou branku si v dresu nejkrásnějším připsal Pavel Kousal, i když se jednalo o technický gól.

Bylo to hodně trpělivé a opatrné utkání, které v prvních 40 minutách nepřineslo příliš gólových šancí. Jedinou branku této části hry vstřelil se štěstím v přesilovce Erik Thorell, kdy jeho střela švihem od modré i s pomocí holenního chrániče kladenského obránce zapadla do sítě. Sparta vyloženě hrála to, co musela a potřebovala, nic víc, nic míň. Zápas na naši stranu překlopil hned na začátku třetí třetiny povedenou ranou Martin Jandus, toho pak napodobil důrazem před brankou Ostap Safin. Přesilovky nám v tomto zápase úplně nešly, nicméně vítězný gól jsme z ní vytěžili, a tak si můžeme zelenou fajfkou odškrtnout kolonku „Pomohli jsme si přesilovkou?“. Oslabení fungovala znamenitě a nedovolovala Kladnu vytvořit si velké šance. Nicméně na našich hráčích je vidět, že toho mají relativně dost a že se nemůžou dočkat krátkého volna, které je čeká po úterním zápase. I tak jsme ale Kladno přebruslili a nedávali soupeři moc prostoru, což je důležité, neboť Kladno sice nemá letce na bruslích, ale má pár hráčů, co jsou schopni využít volného prostoru k nebezpečnému zakončení.

Skvěle zahrál Martin Jandus, už minule proti Liberci nehrál špatně a tentokrát to snad bylo ještě trochu výše. V obraně se mi i líbil mladý Tomáš Tomek, hodně bruslivý obránce, hrál celkem obětavě, a právě svým bruslením na Rytíře platil. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a dokráčel si pro první extraligovou nulu ve Spartě. Byť neměl moc práce, tak si musel pár složitějších zákroků připsat. Gratuluji k nule!

Tento týden se ponese ve východočeském stylu. V úterý nás čeká výjezd k panu Dědkovi do Pardubic, následuje nedělní výjezd do Hradce. V Pardubicích se rozhodně nedá očekávat jednoduchý zápas, spíš naopak. Los Galacticos ve východočeském podání vedou tabulku, navíc v nedávné době ještě více posílili. I vzhledem k našemu rozpoložení čekám hodně náročný zápas, ale věřím, že ho Sparťané zvládnou a před pátečním volnem si ještě jednou zajásají.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.