Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Krutý severák

7. ledna 2023 v 12:13,  FanBlog

883.jpg

Že severní vítr je krutý věděl už Jaroslav Uhlíř, který se o tom nebál napsat písničku. Právě severák přivál do O2 areny liberecké Bílé Tygry a potvrdil svou pověst. Sparťané poprvé pod novými trenéry padli doma, s Libercem prohráli 5:2. Utkání navíc pro svalové zranění nedohrál David Tomášek. Pan Uhlíř měl evidentně pravdu.

Teď už vážně, Sparta zahrála povedenou první třetinu. Což, jak dobře víte, pokud jste pravidelnými čtenáři mých písmen a řádků, opravdu nestačí. Ve druhé třetině jsme naprosto zbytečně dostali Liberec do zápasu a ten nezaváhal. Zaujal mě rozdíl v přesilovkách. Zatímco my jsme je povětšinou strávili bruslařským cvičením "nahoru-dolů", hosté se usadili v našem pásmu a díky tomu se jim povedlo vytvořit si souvislejší tlak a doslova nás zavařit. Liberec z tohoto těží dlouhodobě a opět to potvrdil. Ale celkově Sparta nebyla úplně ve své kůži. Výkon bych nazval těžkopádným, puky přeskakovaly hokejky jak klokani odpadlé Australany, hráčům to tolik nebruslilo, nebyli jsme dostatečně důrazní. Vypadá to na velký úbytek sil, nebyli jsme schopni ani rozhejbat náš výkon nějakou provokací či několika souvislejšími hity. Je potřeba se z tohoto zápasu oklepat, jednou za čas prostě přijde zápas, kdy to nejde. A co je potřeba si uvědomit, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Pořád jsme pod novými trenéry odehráli 13 zápasů a prohráli jen a pouze 2. Včera jsem ani neodcházel z haly nějak naštván, soupeř byl prostě lepší, a to se stát může, jen se to nesmí stávat.

Těžko říct koho po včerejšku jmenovat jako hráče, který vyčníval. Do jeho odstoupení to byl David Tomášek. Pak ale jako kdyby padla mlha na všechny. Prostě celkově nepovedený výkon. V bráně nastoupil Kovy, a i když dostal pět branek, řekl bych, že tak další dvě až tři pochytal. Těžko něco házet na gólmana, když obrana před ním příliš nefunguje.

Včera to byl takový lehký návrat do Paterovských časů, nicméně je potřeba zápas hodit za hlavu, už zítra dorazí JágrTown, pardon, Kladno. Zápas, který musíme odehrát jinak než ten včerejší. A doufám, že více lidí přijde na Spartu než na pana majitele... Každopádně vzhůru na ně a pojďme si udělat z bodového hlediska tento týden pozitivním!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.