Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Trejd s Boleslaví

5. ledna 2023 v 15:23,  FanBlog

882.jpg

První trejd sezony je tady. A že bych dvakrát skákal nadšením, to se říct nedá. Nicméně v tom vidím i pozitiva. Zkrátka a dobře, Mladá Boleslav řeší krizi, Sparta nafouklý kádr, zejména co se útočníků týče. Středočeši tak posílají k nám reprezentanta Pavla Kousala (24 let), který se Spartě upsal na 2,5 roku. Opačným směrem míří David Dvořáček a Dan Přibyl, oba na hostování do konce sezony, práva zůstávají Spartě.

Začnu jménem, které přineslo asi největší emoce. Dan Přibyl se stěhuje a poprvé v kariéře nakoukne do extraligy v jiném dresu než sparťanském. Ale u něj toto hostování naprosto chápu. My máme první dva útoky ustálené a funkční, Příba není moc hráčem pro třetí a čtvrtou formaci. Aby se Dan vrátil tam, kde byl, potřebuje velkou porci času na ledě včetně přesilovek. To by mu toto hostování mělo nabídnout. Nicméně doufám, že po sezoně nabere opět směr Sparta. Ale jak jsem zmínil, toto hostování chápu a přeju mu, aby se mu dařilo.

Druhé jméno už mi takový smysl nedává. David Dvořáček je pro mě jedním z nejplatnějších hráčů, navíc typ hráče, který moc nemáme. Obětavý a velmi bruslivý defenzivní útočník. Jednu z mála alternativ, kterou za něj vidím, je David Vitouch. Dvořáček je za mě velmi nedoceněný hráč, odváděl spoustu práce. Nicméně teď je v Boleslavi a stejně jako Příbovi mu přeju ať se mu daří a vrátí se do Sparty.

Naopak do Sparty se smlouvou na 2,5 sezony míří Pavel Kousal. Stále relativně mladý útočník, který je na cestě překonat své osobní maximum z loňské sezony, kdy získal 35 bodů. Letos zatím z 29 utkání 22 bodů, což ho řadí na třetí místo v produktivitě ve Spartě. Jeho příchod chápu jako přípravu na možný odchod Davida Tomáška do zahraničí, který by se nebýt Davidova zranění uskutečnil už loni a je pravděpodobné, že k němu dojde po sezoně. Na letošní sezonu ho vidím jako někoho, kdo může trochu rozhýbat produktivitu třetí formace. Pavle, vítej ve Spartě a ať se ti daří!

Když to shrnu, za dvě půjčky do konce sezony jsme obdrželi hráče s potenciálem táhnout Spartu. Ono je to pomalu potřeba, protože naše první dvě formace v následujících letech čeká přestavba. Bohužel, Řepík ani Sobotka nemládnou. Uvidíme, kdo nakonec vyhraje tuto výměnu. Za mě potenciálně oba týmy. Boleslav dostane potřebný impulz, který nutně vyžaduje. Sparta dostává hráče, který do budoucna může být klíčový. Tak uvidíme, jak se vše vyvine.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.