Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Utahaná výhra

4. ledna 2023 v 08:14,  FanBlog

881.jpg

Tak nám začal domácí týden! Ne, to fakt není reklama na Lidl, ale fakt o sparťanském rozpisu. První ze tří domácích utkání máme za sebou, včera jsme vyzvali českobudějovický Motor. Zápas chvílemi trochu připomínal sraz hokejistů po bujaré silvestrovské oslavě. Sparta však díky brance v poslední minutě zápas zvládla, zvítězila 5:3 a připsala si důležité tři body do tabulky.

Zápas neměl nikterak oslnivé tempo. Ano, Sparta na soupeře vlétla a vedla 2:0, následně však přišla chyba hned po vhazování a snížení Motoru. Od té doby jako kdyby někdo zatáhl ruční brzdu. Sparta byla až na výjimky aktivnějším týmem, nejvíce Motor zlobil okolo vyrovnávacího gólu na 3:3. Sparta měla svoje šance, ne že ne, ale neproduktivní koncovka a pár celkem solidních zákroků hostujícího golmana nás držely na uzdě. Naštěstí zaúřadoval v poslední době Erik Thorell, razítko v podobě střely do prázdné branky, která vyhnala Nováka na jabloň, přidal kapitán Řepík. V zápase nám ale vůbec nefungovaly přesilovky, které byly šíleně pomalé. Je to škoda, protože tohle byl zápas, který mohl být daleko klidnější, pokud bychom si pomohli v početní výhodě.

A teď, na co se mě včera ptalo už několik lidí. Za mě byl tohle jeden z nejhůř odpískaných zápasů za poslední dobu. Rozhodčí mydlili jednu chybu za druhou. Absolutně nerozumím tomu, jak mohl platit gól Motoru na 2:2. Vždy jsem si myslel, že puk musí viditelně překročit lajnu během hry a ne že stačí při přerušení. Jak mohl rozhodčí u videa a následně páni na ledě, tou dobou u obrazovky, vidět, že se puk nepohnul, když Kovy vstával? Ještě bych pochopil, kdyby ten puk byl dál za čárou, ale on skončil těsně za ní. Na druhou stranu, naše vítězná branka padla po postavení Tomáška v brankovišti, kdy tam sice byl natlačen hráčem Motoru, ale že by jevil zjevnou snahu opustit vymezený prostor, jak je to uváděno v pravidlech, to moc vidět nebylo. Ještě se tu zmíním o naší výzvě po brance hostů na 3:3, za mě naprosto zbytečná a mohla nás stát zápas. Hned na první dobrou v hale jsem si říkal, že to nemůže vyjít. Upřímně, pokud by ten gól nebyl uznán, byl by to ze strany pruhovaných mužů další faul na hokej.

Celkem se mi včera líbila třetí formace, ve které hráli Buchtele - Vitouch - Safin. Ale musím říct, že kdy naše první dvě lajny zapnou... Radost pohledět! Celkem se mi líbil Kempný, ale nemůžu si pomoct, situaci u první branky soupeře měl řešit jinak. V bráně nastoupil Kovy a opět byl solidní. S góly těžko něco mohl udělat, počínal si dobře.

První překážka tohoto týdne úspěšně za námi, v pátek nás čeká další, do Prahy přijede Liberec. Většinou pro nás velmi nepříjemný soupeř, kterému se navíc v poslední době celkem daří. Stejně doufám a věřím, že si dojdeme pro sedmou domácí výhru v řadě!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.