Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Pod vrcholky pod vrcholem

2. ledna 2023 v 09:47,  FanBlog

880.jpg

Zdravím vás v novém roce, Sparťani! Předně se omlouvám, že jsem Spengler nepokryl více, ale mezisváteční období bylo příliš hektické. Tak vám tedy všem do nového roku, byť lehce opožděně, přeji jen to nejlepší! Sparta zanechala ve Švýcarsku velmi dobrý dojem a přivezla z Davosu druhé místo. Pod vrcholy Alp tak zůstala těsně pod vrcholem.

Sparťané podávali po celý turnaj velmi dobré výkony. Trochu jsem měl strach z obrany, neboť v ní chybělo několik klíčových hráčů, ale i tak defenziva celkem fungovala. Nejlepší dojem na mě (i přes rozprášení Davosu 9:2) zanechal semifinálový zápas s Örebro, kdy se Sparta zvládla vrátit ze stavu 0:3. Finále u bohužel nevyšlo o vlásek, potvrdilo se, že nájezdy nejsou naše nejsilnější disciplína. Nicméně super turnaj a věřím, že i výborný teambuilding, minimálně tak to na mě působilo ze sociálních sítí, respektive obsahu na nich sdíleném Spartou. Což může být do zbytku sezony možná i důležitější než sebevědomí z dobrých zápasů se silnými týmy. A asi si i naši hráči užili to, že nemusí dobývat obranné hráze soupeřů, ale zahráli si otevřenější hokej.

Chtěl bych vyzdvihnout pár hráčů. Předně David Tomášek, u kterého mám reálný strach, že nás opustí, hrál výborně a řekl bych, že vyčníval. Dále velmi dobře hráli Roman Horák či navrátilec do sestavy Daniel Přibyl. V obraně mě hodně zaujal Tomáš Tomek, odehrál výborný turnaj, líbí se mi jak umí podpořit ofenzivu. Dobré výkony podal i Michal Kempný. V bráně se podělili o práci Kovy s Kořenem. Oba dva chytali opět velmi dobře a Spartu drželi. Jestli někde opravdu nemáme letos problém, tak je to v bráně. Skvělá práce od obou!

Leden nám začne velmi svižně, hned první týden přinese tři domácí zápasy, postupně se utkáme s českobudějovickým Motorem, Bílými Tygry z Liberce a týden vyvrcholí zápasem s Kladnem. Doufám, že si přeneseme pohodu posledních týdnů minulého roku i do toho aktuálního a vstoupíme do roku 2023 pravou nohou!

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.