Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Předvánoční pohoda

23. prosince 2022 v 10:13,  FanBlog

878.jpg

Tak to byl opravdu dárek! Sparťané se v posledním zápase před Vánoci, který byl zároveň jejich poslední letošní v extralize, představili na domácím ledě, kdy vyzvali Plzeň. Sparťané zápas ovládli, drželi kormidlo utkání od začátku do konce a v pohodě dokráčeli ke třem bodům. Suma sumárum, Sparta – Plzeň 3:0.

Dlouho si nevybavuju tak dominantní výkon, jaký předvedla Sparta včera. Rudé šelmy lovily nebohé modrobílé indiány. Jeden z důvodů, proč nedopadl zápas věším rozdílem, se jmenuje Dominik Pavlát. Sparťané soupeře přebruslili, přestříleli, měli přes 70 % úspěšnost na vhazování. Oslabení vynikající, přesilovky sice nepřinesly branku, ale vypadaly dobře a první gól padl čtyři vteřiny po vypršení trestu. Výborně fungovala obrana v čele s Kovym. Jistě, svou roli v tom hrála i viróza v týmu Plzně, bylo vidět, že rozhodně nejsou v dobrém rozpoložení. Ale důležité je, že jsme nepolevili. A taky to, že jsme udrželi nervy na uzdě při provokacích soupeře. Díky tomu jsme nepustili soupeře zpět do zápasu a v klidu si dokráčeli pro desáté vítězství z posledních jedenácti zápasů. Klobouk dolů, pánové!

Sparťané zahráli skvěle jako tým, ale vyzdvihnout zaslouží první formace Forman – Sobotka – Řepík, která se postarala o všechny tři branky a zároveň se z jejího projevu motá soupeři hlava ještě asi dnes. Formič dvakrát perfektně tečoval, kapitán zase vykoupal Pavláta při trestném střílení. Mám tady i jednu osobní věc k vyřízení. Za Spartu na výpomoc nastoupil Jan Pohl, o kterém jsem v minulosti na starém blogu napsal, že už ho v rudém dresu nikdy vidět. Patří mu omluva, včerejší zápas zvládl velmi dobře. V bráně nastoupil Kovy a i když se chvílemi nudil, tak musel vytáhnout pár ostřejších zákroků. Pro Kubu to byla pátá nula sezony a náš gólman neobdržel branku již téměř 197 minut. Neskutečná práce! A na závěr ohromná pochvala za včerejší support, která nemíří jen do kotle, ale i na nadstandardně se chytající tribuny. Dokonalá rozlučka s letošním rokem!

Sparťané, od fanoušků, přes hráče, vedení až po uklízečky, prostě všichni, na závěr dnešního článku bych vám všem chtěl popřát klidné a šťastné Vánoce a ať vám Ježíšek naježí něco, co si dlouho přejete. A milá Sparto, tobě přeji dárek v podobě zdraví hráčů, a hlavně ať ten nejkrásnější dárek má zpoždění do dubna.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.