Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

PTSD

12. prosince 2022 v 14:25,  FanBlog

876.jpg

PTSD, neboli česky řečeno Postraumatická stresová porucha vzniká jako reakce na traumatickou událost. Touto poruchou byli včera patrně postiženi hráči Sparty při vzpomínce na poslední vzájemný zápas v Litvínově. To se bohužel projevilo i na ledě, kdy Sparťané prohráli na ledě Chemiků 2:5

Sparta byla jednoduše a stručně horší po celý zápas s výjimkou druhé poloviny druhé třetiny. Jinak bída a zmar. Přesilovky nefungovaly, zavezení či dokonce usazení se v útočném pásmu bylo z kategorie sci-fi. Z toho plynulo málo střel na branku domácích. V mnohém to připomínalo zápas pod starým trenérským vedením Patera – Martinec. Až na jednu složku, kterou byla bojovnost. Ta našim hráčům nechyběla, nicméně to bylo pohříchu málo. Tentokrát je i dost objektivních důvodů proč to nešlo. Nejvýznamnějším je dle mého rozsáhlá marodka, z čehož plynou nesehrané formace. Zejména druhá polovina přesilovky tím celkem trpí. Ale i formace jako takové. Díky nahuštěnému programu to navíc i vypadalo, že nám malinko dochází síly. Bylo to vidět na konci zápasu s Libercem, prakticky celý zápas v Boleslavi a teď se to opakovalo. Věděli jsme všichni, že prohra musí přijít, ale asi jsme nečekali takový výsledek. K rozhodčím se tu vyjadřovat moc nechci, díky nim jsme rozhodně neprohráli. Ale myslím si, že za zákrok na Poláška mohl přijít vyšší trest, to samé nechápu, jak po napadení Horáka po odpískání se hrálo ve čtyřech. Ale řekl bych, že rozhodčí nezvládli zápas celkově na obě strany.

Nejlepším hráčem na naší straně byl jednoznačně David Tomášek. Velmi kvalitní výkon navíc podtrhl krásnou trefou alá McDavid. Zároveň i zvládal tvořit hru. Moc se mi nelíbil Polášek, který skončil na -3 a opět se mi nelíbil Michal Moravčík. Včera zase tři až čtyři celkem hrubé chyby v rozehrávce. Práci v bráně si rozdělili začínající Pepa Kořenář a Kuba Kovář. Kořen asi nemá nejčistější svědomí u první branky (pitomej lichoběžník), ale tuto chybu vykoupil skvělým zákrokem, těžko něco vyčítat při dalších třech brankách. Po té čtvrté ho nahradil Kovy, který neinkasoval a ještě vytáhl zákrok na Zlatou helmu. Trochu mě děsí to, že po tomto zákroku ukazoval na lavičku Sparty a po gólu do prázdné se zpět do branky nevrátil…

Byl to večer, který je třeba hodit za hlavu. Prostě se to nepovedlo, jedeme dál. Teď nás čeká repre pauza, při které snad doléčíme některé šrámy. Za Spartu jede na sraz pět hráčů a tady se přidám k trenéru Hořavovi, to je prostě strašně moc. (EDIT: Kempný a Sobotka pro zdravotní problémy na repre nejedou) Ale s tím nic nenaděláme. Po pauze následuje týden extraligy a následuje odlet na Spengler Cup. Tak doufám, že nás toto období zastihne v dobré formě!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.