Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vydřené vítězství

10. prosince 2022 v 10:54,  FanBlog

875.jpg

Devátý prosincový den přinesl další zápas venku pro Spartu, tentorkáte to nebyl výjezd daleký, jelo se do Mladé Boleslavi. Potvrdilo se pravidlo, že tam ve vítězných zápasech moc branek nepadá. Sparta zvítězila na ledě Bruslařského klubu 2:1 a připsala si osmé plnohodnotné vítězství v řadě. Vskutku neuvěřitelný počin, a hlavně progres pod novými trenéry.

Nalijme si čistého vína. Sparta bylo po většinu zápasu horším týmem. Nicméně začala dobře a obrana Boleslavi na začátku utkání nestíhala. Zaslouženě jsme pak šli do vedení po krásné práci Tomáška, který našel Horáka. Ale pak přišla úžasná asistence Moravčíka, kdy zadovkou posunul puk mezi kruhy. V našem oslabení, v našem pásmu a na hráče soupeře!!! Školácká chyba, až neodpustitelná. Tohle když udělá někdo na hobby hokeji tak za trest nesmí po ledu do hospody.  Po obdrženém gólu Spartě spadl řetěz a nemohla se skoro dvě třetiny chytit. Zejména ve druhé třetině nás soupeř přejel. Celkem letělo směr naše brána 71 střel, z toho 40 zamířilo mezi tyče. Sparťany probral až gól Sobotky, najednou opět začali bruslit a celkem zvládli závěr zápasu v klidu. Ale mezi brankou Boleslavi a naší druhou brankou jsme byli v útočném pásmu vzácnými hosty a chvilkami se dle mého museli obránci domácích střídat v buzení brankáře Krošelje. Naštěstí jsme v bráně měli Kubu Kováře, který chytal fenomenálně. Michal Moravčík by se mu měl týden starat o výstroj, stejně tak Vláďovi Sobotkovi, protože jeho nahrávka na gól domácích by nás jinak stála body. A mě patrně psychické zdraví.

Včera se mi hodně líbili Honza Buchtele a Kuba Konečný. Prvně jmenovaný dřel do úmoru a od branky ho dělilo spíše štěstí. Kuba dostal možnost na přesilovce a neskutečně se mi líbil. Agilní a šikovný útočník. Musím říct, že jeho přesilovkové kombinace s Jandusem byly pohledné. V bráně nastoupil Kuba Kovář a řekl bych, že to byl jeden z jeho nejlepších zápasů v sezoně, což je pořádné měřítko. Parádní výkon, několik neuvěřitelných zákroků. Oba gólmani nás drží nad vodou. A jsem rád, že jsme konečně schopni pravidelně přetavit jejich výkony na body.

V neděli si dáme další výjezd a pro nás všechny, co jsme tam už letos byli, hodně speciální. Byl to právě zápas v Litvínově, který většinu z nás utvrdil, že konec předchozích trenérů je nevyhnutelný. Jeli jsme tam v depresi. Teď tam jedeme v diametrálně jiném rozpoložení. Ale nebudu tu tvrdit, jako občas někde čtu, že je to "povinné vítězství". Tento výraz nesnáším. Tak jako jsme teď na hrušce, tak můžeme zase rychle sletět dolu. Pokora by neměla být jen heslem ve slovníku, ale i v nás. I přes to výše zmíněné však věřím, že v Litvínově uspějeme.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.