Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Adventní výhra v Brně

5. prosince 2022 v 08:57,  FanBlog

873.jpg

Druhá adventní neděle přinesla výjezd z nejtřaskavějších, Sparta po pěti výhrách v řadě zajela na led brněnské Komety. Zde zvládla přidat šestý korálek na vítěznou šňůru, Sparťané zvítězili 6:2 a odvezli si všechny body zpět do Prahy.

Dvě třetiny jsme byli svědky vyrovnané bitvy, kdy každý chvilku tahal pilku. Hodně důležité bylo, že Sparta od první třetiny držela vedení a nepustila ho do konce zápasu. Na naší hře je vidět velký příliv sebevědomí. Výsledek může vypadat jednoznačně, ale soupeř si zvládal vypracovat závary před naší brankou, zejména po vstřelené brance či v přesilovce. Nemůžu si pomoct, podobné zápasy jsme ve velkém ztráceli a teď zvládáme vítězit. Líbilo se mi, jak hráči ukázali soudržnost a když bylo potřeba, vzduchem lítaly ruce. Že nás to možná připravilo o přesilovku? Pro mě je důležitější fakt, že si naši hráči nenechají nic líbit. Třetí třetina byla od povolání Nováka na jabloň ve formě využité přesilovky Romanem Horákem balzám na duši. Nejdůležitější na celém zápase bylo, že jsme se Kometě vyrovnali bojovností a agresivitou. Krátce k rozhodčím, včera se mi jejich výkon nelíbil. Ono když se hraje takový zápas a chvílemi jsou nejviditelnějšími pánové v pruhovaném, není to úplně ideální. 

Skvěle zahrála druhá lajna E. Thorell - Horák - Tomášek. Ale celkově to byl opět povedený výkon, ze kterého má člověk pocit, že hráči odvedli přesně to, co měli. Na Kempném bylo trochu vidět, že i díky pískotu nebyl úplně ve své kůži, ale celkově se s tím vyrovnal celkem dobře. V bráně nastoupil Kořen a chytal více než solidně. Připsal si několik těžších a hlavně důležitých zákroků. Namátkou perfektně vystál soupeře, který před ním vyplaval úplně sám. Skvělá práce! Pochvalu zaslouží i support v narvaném sektoru pro hostující fanoušky. Kéž by to tak bylo častěji! Zde bych chtěl věnovat tichou vzpomínku dvěma bubnovým blánám,  které padly na oltář včerejšího vítězství. A taky asi mnoha hlasivkám.

Bylo fajn si včera užít pocit z bytí na hrušce, ale slovo, které je nyní potřeba, je pokora. Měsíc zpět jsme se plácali v bahně a neviděli cestu ven. Teď se daří. Tak si to užívejme, ale nesmíme zapomenout na to, že k hokeji patří i prohry a jedna dříve nebo později přijde. A i v tu dobu nás bude Sparta potřebovat. Každopádně, teď si Sparta užije venkovních zápasů, kdy nás čekají Liberec, Boleslav a Litvínov, následovat bude reprezentační přestávka. Pevně věřím, že absence domácího prostředí nebude pro naše hráče významnější problém. A za včerejší výkon velký dík. Jak na ledě, tak v hledišti!

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.