Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Popáté za tři body

3. prosince 2022 v 09:01,  FanBlog

872.jpg

Čtvrté domácí utkání v řadě přiválo na led O2 arény hradecký Mountfield. Zápas měl slavnostní úvod, kdy bylo poděkováno všem těm, kteří v rámci Sparťanské krve darovali svou nejcennější tekutinu. Zároveň proběhlo i loučení, kariéru ukončil Milan Jurčina. Milane, gratuluji ke skvělé kariéře a díky za vše, co jsi pro Spartu vykonal! K zápasu, byly to nervy, nicméně Sparta je udržela na uzdě a zápas zvládla za tři body po vítězství 2:1. Pět zápasů, patnáct bodů, čtyři obdržené branky. Neskutečná série. Mimochodem alternativní černá sada dresů, kterou Sparta včera poprvé v sezoně využila, vypadá moc pěkně!

Kdybychom podobný zápas hráli před měsícem, jsem přesvědčen o tom, že bychom mluvili o porážce. Tohle je ale jiná Sparta. Evidentní je to, že hráči dostali v poslední době koňskou dávku sebevědomí. Skvěle funguje obrana, parádní jsou oslabení, kterých jsme ale včera měli víc než dost. Nicméně kromě jedné minuty, kdy neměl Forman své herní náčiní, jsme tyto herní situace zvládali s bravurou. Jediné, co sráželo včerejší výkon, to byla produktivita. Tři obrovské šance ve čtyřech, samostatný únik Formana či Gustafa Thorella a únik dva na Kiviaha v podání Míry a Michala Řepíka, kterému Kiviaho v brance gól vyloženě ukradl. Mimochodem, nedělám to často, ale musím zde pochválit hostujícího brankáře, který podal parádní výkon a držel naše střelce na uzdě. Důležité je, že se nechal překonat víckrát než Kovy na druhé straně. :-)

Hodně se mi líbil výkon Míry Formana, dřel, srážel se, byl schopen vypracovat si šance. To samé by se dalo říct i o Buchtovi. Velmi dobře zahrál i střelec první branky Krejčík, který měl na hokejce minimálně další dvě branky. A musím ocenit progres Adama Poláška. Byl jsem tu k němu hodně kritický, i když asi oprávněně. Ale od příchodu nových trenérů šel výkonnostně hodně nahoru. V bráně nastoupil Kovy a podal opět vysoce kvalitní výkon. Z jediné branky ve své síti vůbec nic neviděl. Vyřešil však s pomocí obrany několik závarů a chytal velmi jistě.

V poslední době pro mě platí, že člověk musí projít bahnem, aby více ocenil když je dobře. Za normálních okolností bychom asi řešili, že jsme za poslední dva zápasy dali jen tři branky. Ale máme z nich šest bodů a po prvních dvou měsících sezony je pět vítězství v řadě jak z jiného světa. Teď nás čeká zápas z nejsložitějších na horké brněnské půdě. I tak ale doufám, že týden zakončíme úspěšně a po zasněžené D1 pojedou nejen autobusy Sparťanů, ale také tři body.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.