Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Fotbalová výhra

30. listopadu 2022 v 07:24,  FanBlog

871.jpg

Velmi důležitá výhra způsobem, který nám v poslední době vůbec nevycházel. Tak by se dalo popsat čtvrté vítězství v řadě, které Sparta uhrála na domácím ledě s Třincem v poměru 1:0. Naposledy Sparta na domácím ledě vyhrála tímto rozdílem 30. prosince 2018, kdy doma udolala Mladou Boleslav.

Zejména první třetina byla vyloženě taktickým bojem, takové šachy na ledě. Není proto divu, že i ti vyspalejší z nás mohli mít problém s usínáním a že první větší rozruch vyvolal až VIP upgrade pro dva z permanentkářů. Střely sice létaly, ale většinou z uctivé vzdálenosti. Oba týmy si hlídaly slot a brankáři byli pozorní. Zároveň se hrálo celkem důrazně u mantinelů, takže nebylo moc prostoru pro kombinaci, která oběma soupeřům často nevycházela o krok či centimetry. Postupem času se hra přeci jen víc otevírala, byť ofenzivní hody se nekonaly. Nakonec se v tomto souboji urodila jediná branka a k nadšení nás všech to byla branka Romana Horáka minutu a půl před koncem. Mimochodem Roman si to pěkně stáhl a zasunul puk za Kacetla. Hodně důležitá výhra, podobné zápasy jsme v blízké minulosti často ztráceli. Přesilovky nevypadaly zle, i když branka z nich nepadla, jediné oslabení jsme přežili velmi dobře. Mimochodem, to, že byl jen jeden trest, to je největší známka toho, jak jsme začali bruslit. Navíc trest to byl za příliš mnoho hráčů, kdy se obránci z přemíry snahy začali všichni vracet zpět. Bohužel ve třech. Ale jinak velmi dobrý taktický výkon s odpovídajícím nasazením.

Hodně se mi líbila čtvrtá formace. Do třetí se vrátil David Dvořáček a hodně se mi líbil, parádní pohyb. I vzadu postupně nacházíme pevnou půdu pod nohama. Celkově to byl kvalitní výkon od všech. V bráně nastoupil Kuba Kovář a opět velmi dobré představení maskovaného muže v dresu Sparty. Neměl tolik těžkých zákroků, ale pochytal vše včetně závěrečného závaru Třince. Nula je třešničkou na dortu, ke které se sluší jen a pouze pogratulovat.

I takové zápasy extraliga nabízí, byť si myslím, že tým jako Třinec by nemusel přijet vyloženě s betonárkou. Důležité jsou ovšem body a ty všechny zůstaly tam, kde jsme si přáli. V pátek nás čeká další domácí zápas, kdy přijede Hradec Králové. Tým, který včera z padesáti střel nevstřelil branku. Pevně věřím, že udržíme Mountfield na uzdě i my a připíšeme si další výhru!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.