Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Tisící výhra

28. listopadu 2022 v 11:51,  FanBlog

870.jpg

Na začátek se chci omluvit, z různých důvodů dnes píšu na mobilu, takže je tu rizoto fiatu v podobě automatické konektory. Každopádně, Sparta včera nastoupila na domácím ledě proti Kladnu a po velmi dobrém výkonu vyhrála 5:1. Zároveň se jednalo o výhru s pořadovým číslem 1000 v extralize. Krásné číslo a je super, že je Sparta prvním týmem, kterému se to povedlo. Sparťané zvládli za tři zápasy uhrát devět bodů se skóre 13:3. Parádní práce!

V rámci celého zápasu si myslím, že Sparta byla lepším týmem. Nicméně po gólu na 1:1 Kladno bylo lepší a byl jsem rád, že tento stav vydržel do konce první třetiny. Od druhé části šel výkon Sparty nahoru. Opět výborně bruslení, důraz a hra okolo obou branek. Úžasný příklad byl po zákroku na zlatou helmu od Kořena. V tu chvíli byli v brankovišti hned tři hráči Sparty, kteří následně svému brankáři pomohli. V útočném pásmu je dle mého vidět největší změna. Místo obehrávání střely, jeden až dva hráči před brankou soupeře. Buď to propadne od beka, nebo dojde k teči. I díky tomu nám to tam konečně padá. Přesilovky přestaly připomínat pérkový fotbal a je vidět větší pohyb. A skvěle začala fungovat i oslabení, ve kterém se nám povedlo skórovat. Zkrátka a dobře, hra Sparty pod současnými trenéry funguje velmi dobře.

Včera bych vyzdvihnul nejen tříbodové Horáka a Formana, ale celé první dvě formace, které si při hře v pěti na obou stranách zvládly vytvořit až přesilovkový tlak. Líbil se mi Safin, který nevynechá jedinou příležitost k pověšení soupeře na mantinel. A vzadu bych vyzdvihl Davida Němečka a, světe div se, Adama Poláška. V neposlední řadě pak naše švédské bratry. Ti jsou po příchodu nových trenérů jak polití živou vodou. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a když bylo potřeba, vytáhl parádní zákrok. Už v první třetině měl jeden velký zákrok, ale to, co předvedl ve druhé třetině za stavu 2:1... Zákrok, který nám vyhrál zápas a je kandidátem na zlatou helmu. Skvělá práce, Pepo!

Ještě jednu věc bych chtěl vyzdvihnout. Fanoušci. Support byl velmi dobrý, na konci až neuvěřitelný. Co ale chci ocenit nejvíc, to je vyvolání Gustafa a Erika na děkovačku. Oba dva se ze začátku sezóny trápili, nicméně jejich výkony jdou nahoru. A upřímně, nedovedu si představit, jaký zážitek to pro oba musel být, když toto zažili společně jako bráchové. Jeden z nejkrásnějších momentů na Spartě za poslední dobu. Díky za něj! 

Už zítra nás čeká další zápas letošní sezóny, kdy dojde k další repríze loňského finále, tentokráte poprvé přijede Třinec do Prahy. Tohle bude první opravdu velký test pro trenéry Hořavu a Wallsona. Ale po posledních zápasech hledím k tomu měření sil s mírným optimismem. Což je strašně příjemná změna oproti situaci před měsícem, kdy bych se modlil za co nejmenší průšvih. Změna, za kterou si nejen trenéři, ale i hráči zaslouží jen a jen poděkování. Takže chlapi, díky!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.