Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Dobrá práce

26. listopadu 2022 v 11:32,  FanBlog

869.jpg

Po velmi dlouhé době se Sparta představila na domácím ledě, naposledy to bylo před včerejším zápasem 6. listopadu. Sparťané hráli poprvé pod vedením kompletní trenérské sestavy, premiéra to byla pro Hanse Wallsona. Preméra úspěšná, neboť Sparta zvítězila nad Libercem 3:1.

Zcela upřímně, první třetina včerejšího zápasu byla jedna z nejlepších, co jsem viděl na Spartě za dlouhou dobu. Ale celkově jsme podali velmi dobrý výkon. Sparťané na soupeře vlétli, místo bílých ploužících se figur byly vidět jen bílé šmouhy. Dokonce i Simon se mydlil u mantinelu, aby pak se soupeřem na zádech vyvezl puk. A nejen že se Spartě povedlo vyhrát, ale Liberec ten zápas i bolel. Dvě situace, které to vystihly, jsou jedno střídání naší první formace, kdy rozvěsila soupeře na mantinel jak vyprané prádlo a šli střídat. A druhá, to bylo vystřídání libereckého hráče na naší střídačku Honzou Buchtelem. Oslabení storprocentní, dokonce i přesilovkou jsme si pomohli. No prostě jsem se přistihl, jak mi v hlavě běží myšlenka "Kdo jste, kde jste vzali naše dresy a co jste udělali s našimi hráči?" Mimochodem, líbí se mi i změna hry, kdy místo obehrávání soupeře v útočném pásmu se konečně cpeme do brány a házíme puky na kasu. Z toho Sparta zvládala vytěžit všechny tři góly. Vůbec hra před oběma brankami, to bylo nebe a dudy oproti minulým týdnům a měsícům.

Koho dnes vybrat? Sparta šlapala a pak i malinko uvadala jako celek. Nicméně Liberec naše tempo nevydržel a šel dolů o malinko rychleji. Každý náš hráč si plnil co měl. Možná je moje laťka po začátku sezony nízko, ale bylo to moc pěkný. V bráně nastoupil Kuba Kovář a ukázal, že když mu obrana pomůže, tak góly moc nedostává. S jedinou brankou nemohl nic dělat, nedokázali jsme dostat puk z pásma a Liberec tu akci zakončil moc pěkně.

V neděli nás čeká další zápas a opět domácí, na což si musíme teď zvykat, neboť příští týden budeme hrát další dva. V neděli Sparta přivítá Kladno. A dovolím si říct, že pokud bude hrát Sparta stejně jako včera, tak budou tři body. Každopádně včera jsem odcházel po velmi dlouhé době z hokeje s pocitem, že tahle Sparta se mi líbí. Jen tak dál, pánové!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.