Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Konečně za tři!

18. listopadu 2022 v 20:31,  FanBlog

868.jpg

Zhluboka dýchejte, Sparťané, i vzduch v kotelně, kam vás manželka poslala sledovat hokej, je nyní jak svěží jarní vánek. Sparta, vedená Miloslavem Hořavou, zvítězila na ledě Karlových Varů jasně 5:1. Je to naše první tříbodové vítězství po neuvěřitelných JEDENÁCTI zápasech, zároveň teprve pošesté v této sezoně jsme vstřelili více jak dvě branky v základní hrací době. Poslední číslo, je to naše teprve páté vítězství po šedesáti minutách. O to sladší to dnes je. A já tak konečně mohu psát s klidem v duši. Díky chlapci, díky!

Sparta hrála velmi dobře a povedlo se jí něco, co se moc nestává. Zvládala přebruslovat mužstvo Karlových Varů. Pro neznalého je to jen povrchní sdělení na úrovni oznámení inflace v Zimbabwe. Ale pro nás, co hokej sledujeme více, je to dobrá zpráva, protože to rozhodně není nic jednoduchého. Byť přesilovky opět nebyly nic extra, tak jsme si konečně přesilovou hrou pomohli a zlomili v ní utkání v náš prospěch. Alelůja! Nutno však podotknout, že Vary kousaly a díky naší nedisciplinovanosti měly spoustu šancí, jak zdramatizovat zápas, zejména ve druhé třetině za stavu 2:0. Nicméně gól daly až poté, co už Novák ve sparťanském okupoval větve jabloně. Třešničkou na dortu bylo to, že pátý gól padl v našem oslabení, což byl náš první vstřelený gól v početní nevýhodě v sezoně.

Dnes si zaslouží pochvalu celý tým, dokonce i Gustaf Thorell se trefil! Sparťané zvládali využívat chyby soupeře a kdyby koncovka nedrhla, mohlo to být ještě krásnější. Ale po té bídě v poslední době buďme rádi za takový zápas! V bráně nastoupil Kuba Kovář a byl jednoduše fantastický! Za stavu 2:0 hlídal branku Sparty jak hladový rotvajler a nedovolil soupeři snížit. Gól dostal až za stavu 5:0 a za mě byl dosti prapodivný, ale rozhodčí ho uznali. Víc asi nemá cenu to řešit, i když se zdálo, že měl Kovy puk pod vyrážečkou. Každopádně parádní práce našeho golmana a tým konečně dokázal využít toho, že mu Kuba dal šanci vyhrát.

Je to parádní pocit nebýt naštvaný či frustrovaný po zápase Sparty, byť poslední dvě vystoupení už snášela parametry. A nejkrásnější je, že nám ten pocit vydrží minimálně týden. Další zápas totiž je až ten domácí příští pátek, kdy k nám zavítá Liberec. Za dnešek vám, hokejisté Sparty, z celé své pošramocené duše děkuji. A jen houšť, přátelé! Tahle stíhací jízda teprve začíná a čeká na ní spousta těžkých překážek.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.