Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Casting ukončen

15. listopadu 2022 v 17:32,  FanBlog

866.jpg

Stohy papírů, megabajty textů a jedna moc pěkná, byť naprosto mylná titulka. A taky jedna repre pauza. To vše bylo zapotřebí, aby se našel nový lodivod Sparty. Volba nakonec padla na Miloslava Hořavu. Nicméně to, že měl být první volbou, to Petru Tonovi vážně nevěřím. Nezbývá než popřát panu Hořavovi hodně štěstí a šťastnou volbu asistenta/asistentů.

K minulým deseti dnům. Naprosto jsme zazdili možnost alespoň minimálního vlivu trenéra během reprepauzy na cokoliv. Jednání s Varaďou se evidentně táhla více, než vedení Sparty v čele s Karlem Pražákem čekalo. Pokud je pravda, že od Varadi třikrát dostal zpět návrh smlouvy s úpravami, nedivím se Pražákovi, že nakonec zvolil cestu jmenování Hořavy. Nejen každá trampota, ale i každá trpělivost má svou mez a Sparta si nemohla dovolit příliš trpělivý přístup, neboť už zítra hraje v Třinci. Myslím si, že měla Sparta dát deadline pro vábení Varadi někdy na pátek - sobotu minulý týden a pak se poohlédnout jinde.

Teď k nám, fanouškům Sparty. Absolutně nechápu ten hejt na Petra Tona a Jardu Hlinku. Řeči o tom, že Varaďa nepřišel jen proto, že se báli o místo, považuju za nemístné žvásty. Proč? Protože by pro oba bylo místo. Petr Ton by řídil celý sportovní úsek, Hlinka by byl k ruce Varaďovi při vytipování posil a jejich oslovování. Nehledě k tomu, že nejsem, narozdíl od jiných, přesvědčen, že by Varaďa znamenal okamžitý úspěch. Ano, byl úspěšný v Třinci. Ale dokázal by to překlopit do úspěchu na Spartě? Zvládl by daleko větší tlak médií a fanoušků? Osobně si myslím, že by Varaďa potřeboval minimálně sezonu až dvě na nastolení svého směru. A nikde není psáno, že by to u nás fungovalo.

Navíc tu roli hrál čas. Jasný, opět se vracíme k Hořavovi a chápu, že se to někomu nelíbí. Ale vzhledem k promrhanému času s Varaďou je to ideální varianta. Zná prostředí, zná většinu kádru. Aklimatizační doba tak bude velmi krátká, což je potřeba. Své kvality u nás jednoznačně prokázal. A věřím tomu, že chce se Spartou uspět. Přeci jen jeho trenérská kariéra už před sebou nemá dvě dekády. Uvidíme, koho si dovede za asistenta. A jeho volbu budu respektovat i kdyby měl zvonit telefon hoteliéra.

Jsem rád, že čekání je u konce. Hned to samozřejmě nepůjde, hned se ani pes nevysere. Ale pokud by měl Hořava vydržet do konce smlouvy, bude to jen dobře. A pokud by si k sobě vzal jako asistenta někoho, komu by to pak mohl předat, ještě lépe. Sparta potřebuje konečně najít trenéra na více let. Tak věřme, že se to povede. Pane Hořavo, ještě jednou, hodně štěstí. A Sparto, doufám, že vaše volba byla správná a půjdeme jen a pouze výš!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.