Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Jak dál?

11. listopadu 2022 v 14:19,  FanBlog

865.jpg

Reprezentační pauza už nám nabídla jeden výklep od Švédů, spousta z nás po týdnech zmaru našla alespoň částečně vnitřní klid a telenovela "Nový trenér HCS" stále zajišťuje to, že členové hokejových redakcí po celé republice nemají klidný repre týden a tak si mohou dojít pro prémie, na které obvykle nedosáhnou. A já jsem se rozhodl zodpovědět otázku, kterou mi nikdo nepoložil. Co je v mých očích potřeba vyřešit, aby se Sparta dostala tam, kam patří? Jasně, první věc je najít trenéra. V současné chvíli už bych rád věděl jméno, i kdybych měl kvůli němu otevřít lahev Jacka Danielse v bláhové naději, že sebevražda uchlastáním je něco příjemného. Co tedy Spartě chybí?

Jednou z věcí jsou defenzivní obránci. Ryze psa obranáře máme jen ve formě Milana Jurčiny, který ovšem už je spíš mentorem než aktivním obráncem. Po odchodu Tomáše Dvořáka tam nikoho takového nevidím. Ofenzivních beků máme dost, líbil by se mi příchod dvou takových, kteří hlavně střeží naše brankoviště a po získání puku ho jen posunou techničtějším typům. Třeba by se omezil přísun branek z prostoru brankoviště, kdy má soupeř čas zapálit si cigáro, zeptat se golmana, kam to chce, v klidu dokouřit a pak provést požadovanou akci.

Dál jsou tu přesilovky. Když si člověk pustí vedle sebe naši přesilovku a přesilovku Třince... NHL vs přebor, vážení. Naše je bez pohybu, bez momentu překvapení, bez rychlých a přesných přihrávek. A stejně všichni víme, že se hraje na střelu Řepíka. Hráči jako kdyby byli až moc svázáni tím, jak mají přesilovku hrát. Jasně, nový trenér to může změnit, ale přeci jen čtyřka Řepík, Horák, Tomášek a Sobotka, doplněná o nějakého beka, hraje přesilovku ve Spartě třetí rok. Člověk by čekal, že si to už umí dát naslepo přesně do hokejky. Ale neděje se tak. A hlavně, přestaňte stavět na přesilovku Gustafa Thorella. No, přestaňte stavět Gustafa Thorella.

Poslední věc, kterou jsme měli loni, fungovalo to a letos to postrádáme, to je vyloženě defenzivní čtvrtá lajna, od které se nechtějí body, ale eliminace soupeřových top útoků a oslabení. Loni to byla od konce ledna formace Strnad - Stoljarov - Dvořáček. Dva tu nejsou, třetí je zraněný. Ale když pominu přítomnost Davida, na naší soupisce není žádný další vyloženě defenzivní útočník, který by měl i výborná čísla na oslabení. Že je blbost zacpat si čtvrtou lajnu kvůli mladejm? Není, prostě jim dejte šanci vejš. Minimálně David Vitouch a Kuba Konečný si říkají o větší dávku prostoru, než dostávají. A tím nemyslím to, že chodí na oslabení. Rád bych je viděl na přesilovce či v situacích, které jsou pro zápas klíčové. Ať se chlapci učí, Spartě se to může vrátit jen v dobrém.

Tohle jsou za mě hlavní tři věci, které Sparta musí nutně zlepšit či doplnit. Samozřejmě, dalších detailů by se našlo ještě habakuk, ale tohle není diplomová práce, aby měl tento článek padesát stránek. A to by nebavilo jak mě, tak ani vás. Každopádně doufám, že Sparta bude mít dobrou ruku ve výběru trenéra, že naše klávesy F5 do té doby přežijí a vydrží tlak, který na ně v současné době je a hlavně, že Sparta vyletí tabulkou vzhůru.

Maximus

P.S. z nějakého důvodu mi nejde nahrát obrázek, ale ten černej obdélník je k současné situaci celkem vhodnej, takže to už nebudu řešit

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.