Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Další den - další porážka

5. listopadu 2022 v 11:19,  FanBlog

863.jpg

Upřímně, čekal někdo něco jiného? Sparta ve své současné "formě" zavítala na led druhých Vítkovic. Po zbytečném vyloučení a proměněné přesilovce v závěru utkání prohrála 3:2.

Nehrál se moc pohledný hokej, z obou stran to mělo do ideálu daleko. Dejme tomu, že prohrát po podobném průběhu někdy jindy, člověk by to neviděl tak zle. Ale v kontextu čtyř bodů z devíti zápasů je to další hřebíček do pověstné rakve. Ke Spartě. Přechod středního pásma je pro nás jak překonávání berlínské zdi. Úspěšných přechodů s pukem na hokejce je jako šafránu. Přesilovky tragické a šíleně pomalé, bez jakékoliv překvapivé přihrávky. Koncovka strašidelná, to, co my zvládneme zahodit, to už je pořádně dlouhý seznam. A pohled na naše obránce, jak dobruslují situace... Například Moravčík před druhým gólem soupeře? Veze se na trojkolce, soupeř bruslí. Chyba. Ale pořád se dala hasit faulem. My uděláme několik zbytečných faulů a ve chvíli, kdy by ten faul nebyl zbytečný, tak nic. O výkonech Adama Poláška už ani nemluvím, letos jedno velké nic. Zase, nenávázáním soupeře dal základ přesilové hře, ze které padl třetí gól. Můžeme se tu bavit o přísnosti. Ale proč, do psích náušnic, dává už jen prostor k tomu, že to může být podrážení? Dobruslit, nebo narazit na mantinel by bylo daleko lepší, než strkat pořád někam hokejku. A Gustaf Thorell při odvolaném brankáři byl jen třešinkou na dortu, jak může extraligový hokejista z puku, který mu jde přímo na hokejku a kdy se golman válí v brankovišti jak ryba na suchu, udělat střelu mimo, to je mi záhadou.

Rozhodně to nebyl náš nejhorší zápas v sezoně, ale náš strop je pořád na míle daleko. Líbil se mi důraz Honzy Buchteleho, oceněný gólem. První lajna si vytváří šance a dostává se do tlaku, ale neproměňuje skoro nic. V bráně nastoupil Kořen a chytal dobře, těžko mohl s góly něco udělat. 

To, že přijde trenérská změna, je teď už asi jasný. Kdy to bude, jestli dnes, nebo až při repre pauze, to je otázkou. Dal jsem Spartě dnes čas do 11:00 a Pavel Patera je zatím stále trenérem. V neděli hrajeme zápas pro legendy proti Pardubicím a nejhorší na tom je, že stav mysli všech Sparťanů není natěšení, ale doufání, že to neskončí průserem.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.