Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Takhle to nepůjde

22. října 2022 v 11:46,  FanBlog

856.jpg

Tak tu sedím, koukám do zdi a řádky ne a ne naskakovat. Pořád se mi v hlavě přetáčí včerejší zápas a nemůžu řádně zpracovat, jak je to možný. Každopádně, Sparta před velmi kvalitní kulisou podlehla největšímu rivalovi z Brna 3:2. A nebojím se říct, že zaslouženě.

Pavel Patera před sezonou říkal, že by rád hrál aktivní hokej. Po čtvrtině sezony si připadám jako ta paní ze známého filmu. Aktivní hokej? A mohl bych ho vidět? Kometě stačilo nás přebruslit. Což ovšem není zas tak velká dřina. Naše obrana těžce nestíhá a ještě dělá poziční chyby a je nedůrazná viz první a druhý gól Brna. Mimochodem, pan Polášek určitě ve druhém, možná i ve třetím zápase za sebou má asistenci na gól soupeře. Třetí gól Komety? Dva obránci se nedokážou zajistit při rychlém průjezdu soupeře. Tam musí přijít zákrok na hraně faulu, klidně za ní. Ne pustit soupeře do takové šance. Že jsme posledních patnáct minut byli lepší? Soupeř zalezl, zavřel vrata a my do nich bušili jak hluchej do vrat. Jedinou úspěšnou výjimkou byla střela Janduse po kvalitní práci čtvrté lajny. Naše přesilovky jsou tragédie, když vynechám zápas s Kladnem, tak jsme dali nějakých pět přesilovkových gólů. Takhle se nedá vyhrávat. Navíc se neumíme přesilovkou dostat do tempa či závaru, protože je hrajeme tragicky. Být trenér soupeře, tak nabádám své hráče při jakémkoliv závaru Sparty k faulům. Pak to dvě minuty odhážu ven (pokud se Sparta dokáže vůbec dostat do pásma) a tím hru rozbiju. Nejhorší na tom je, že hrajeme neustále to samé. Že to nefunguje? Ale na papíře to vypadá dobře! Oba trenéři stojí jako sfingy, koukají a čekají, že to spadne z nebe. Ne, nespadne. Neříkám, že mají běhat po střídačce tam a zpátky a házet rukama jak na spartakiádě. Ale bavím se tady o moderní věci, kterou je aktivní koučink. Dobře to bylo vidět v tv při zápasech CHL, kde při komerčce byly záběry na lavičky s mikroporty u trenérů. Patera stál a mlčel. Trenér soupeře většinou tento čas využil pro aktivní komunikaci s hráči. Ještě k Pavlu Paterovi. Já ho respektuju jako veleúspěšného hráče. Ale myslím si, že není možný, aby první pořádná štace trenéra byla Sparta. Slyšel jsem, že byl úspěšný v Bolce. Vážně on? Nebo Radim Rulík, který zde byl hlavním trenérem? Na tuhle otázku ať si každý odpoví sám.

Suverénně nejlepší byla lajna mlaďáků Konečný-D. Vitouch-M. Vitouch, ve které pak posledně jmenovaného vystřídal Míra Forman. Jediná se vyrovnala soupeři v bruslení a byla jednoznačně nejnebezpečnější. Taky byla u obou vstřelených branek. Super práce! Bohužel zbytek se moc nepřidal. V bráně nastoupil Kuba Kovář a asi už si musí říkat kam to vlezl. Obrana mu prostě nepomůže. Opět pod devadesát procent, ale co mu vyčítat? Nahrávku do prázdné? Teč? Nebo několikátý samostatný únik? Ne, ne a ne. Podal dobrý výkon, jako někdo, kdo si občas stoupne do hokejové brány, s ním celkem soucítím.

Už to nejde házet za hlavu. Prostě ne. Každej tlakovej hrnec jednoho dne exploduje. Sparta hraje bídně. Nemít s tímto kádrem ani polovinu bodů? To je hřích do nebe volající. Každopádně, v neděli přijede Boleslav, ve které jsme podali naprosto šílený výkon. Doufám, že se to nebude opakovat. A že uvidíme aktivní Spartu, důraznou, bojovnou, bruslící. Protože pokud nepřebruslíme soupeře, nikdy nevynikne to, že máme hokejově kvalitní kádr.

Maximus

Foto: facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.