Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Prokletí třineckého ledu

17. října 2022 v 13:57,  FanBlog

854.jpg

Jinak než prokletí se to nazvat už ani nedá. Sparta podlehla na třineckém ledě místním Ocelářům 2:4. Z posledních dvaceti zápasů v Třinci Sparta zvítězila pouze čtyřikrát. Hrozivá bilance, která se v tomto zápase ukázala jako pravidlo.

Zápas to byl zajímavý, bylo vidět, že oba celky chtějí hrát hokej. Sparta dvakrát vedla, ani jednou však nedokázala odskočit na vícebrankový náskok. Bohužel se potvrdila má slova, že pokud budeme v obraně vyvádět jako proti Kladnu, tak to Třinec potrestá. První branka byla dárek jak na Vánoce, před třetí jsme také měli ještě nějakých patnáct, dvacet vteřin před radostí Třince puk v klidu na hokejce při rozehrávce z vlastního pásma. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě dvě minuty před koncem, kdy střídáme naprosto v klidu s pukem na hokejce... To člověk nevymyslí, připravili jsme se o možnost posledního tlaku. Velká zbytečnost. Ale abych jen nekritizoval, nebylo to špatné vystoupení na ledě Třince, dokázali jsme se dostávat do tlaku a do střeleckých příležitostí. Velkou kaňkou je zranění Davida Němečka, přeci jen obranu nemáme tak širokou, abychom mohli přicházet o beky bez mrknutí oka. Vypadalo to na rameno či klíční kost, snad bude David brzy v pořádku a připraven nastoupit.

Líbila se mi druhá formace E.Thorell - Horák - Tomášek. Dá se říct, že to byla nejnebezpečnější lajna. Vytvářeli si dobré příležitosti, dokázali Třinec zmáčknout. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a i když dostal čtyři branky, tak byl jeho výkon velmi solidní a Spartu držel. Navíc si nemyslím, že s góly mohl něco dělat. Trochu na první pohled vypadal laciněji snad jen druhý gól, ale z opakovačky bylo jasné, že přes Jurčinu neviděl zhola nic. Dobrý výkon.

Extraligový kolotoč nezpomaluje, už zítra se Sparta představí na ledě Hradce Králové. Ten má sice druhý nejhorší útok v extralize, ale vyvažuje to jednou z nejlepších obran v čele se solidně chytajícími golmany (oba přes 92 %). Nebude to tak nic jednoduchého, ale doufám, že se Sparta správně naladí na páteční bitvu.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.