Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Přesilovkami k bodům

15. října 2022 v 13:14,  FanBlog

853.jpg

Sparta konečně prolomila čekání na plnohodnotnou venkovní výhru. Dá se říci snad jen "konečně!" Sparťanská výprava dobyla Kladno, ze kterého si odvezla výhru 5:2. Ta se ale nerodila tak lehce, jak by se mohlo zdát.

Důležité pro celý zápas bylo, že Sparta po obou brankách Kladna zvládla rychle zareagovat a srovnat. Tím pádem neměl soupeř čas více zalézt do obranné ulity. Dařily se i přesilovky, čtyři trefy padly právě v početní výhodě. Do včerejšího zápasu jsme měli dohromady v této situaci góly tři. Našla se ale i negativa. Naše obrana není v dobrém stavu. Jakékoliv zatlačení Kladna na naši rozehrávku zavánělo průšvihem, při první brance domácích k němu i došlo. Do toho si myslím, že jsme byli schopni sami pustit soupeře do situací, které by při vyšší kvalitě kádru soupeře skončily brankou. Body jsou super, ale tady vidím velké mezery, na kterých bude ještě spousta práce.

Hodně se mi líbil Kuba Konečný, odehrál dobrý zápas. Postupně jde nahoru výkonem i Erik Thorell, Dominik Simon se konečně trefil a tak mu to pomůže a konečně se zvedne i jeho výkonnost. Hodně se mi v tomto zápase nelíbil Polášek, dost kazil a obranná hra taky nebyla nejlepší. V brance nastoupil Kuba Kovář a předvedl další velmi podařený výkon. Zejména v první třetině při závarech Kladna nás Kovy držel. Dobrá práce! A ještě tu popřeji Davidovi Vitouchovi co nejrychlejší návrat do sestavy, nevypadalo to s ním extra dobře.

V neděli nás čeká první repríza loňského finále, ta se uskuteční na třineckém ledě. Třinec letos nepůsobí tak suverénním dojmem, ale pokud budeme opakovat podobná vystoupení v obraně jako v pátek, tak si koledujeme o vyšší počet obdržených branek. Doufám, že si Sparta nenechá zkazit víkend a body z Třince přiveze.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.