První domácí ztráta

3. října 2022 v 13:03,  FanBlog

Sparťané po celkem povedeném zápase v Pardubicích přivítali na svém ledě soupeře z Karlových Varů. Nutno podotknout, že výkon v tomto zápase nesahal pátečnímu výkonu ani po kotníky. Sparta prohrála s Energií 4:5 po prodloužení a její domácí vítězná šňůra je minulostí.

V prodloužení jen vyplynulo na povrch to, co bylo vidět celý zápas. Sparta nestačila svému soupeři v pohybu. Do toho byli sparťané nedůslední a nedůrazní okolo svého brankáře, obránci působili někdy až zmateným dojmem. Střední pásmo bylo po většinu zápasu průchoďákem, kam vletěla černá karlovarská vlna a převalila se přes malou hráz směr útočné pásmo. Abych jen nekritizoval, Sparta nezačala zápas vůbec špatně a i v jeho průběhu byla schopná si vypracovat dobré šance. Ty zůstaly v mnoha případech trestuhodně neproměněné. Ale prostě doma se na čtyři branky musí vyhrát, ne zachraňovat bod.

Produktivní byl David Němeček, po zásluze odměněn za dvougólové představení titulem hráč zápasu. Hodně se mi líbil Míra Forman, tomu však produktivita neukázala v tomto zápase svou laskavou tvář. V bráně opět nastoupil Kuba Kovář. I když si nemyslím, že by nějaký gól šel vyloženě za ním, tak by se hodil nějaký ten zákrok navíc, kterými nás podržel v Pardubicích. Ten bohužel nepřišel. Ale prohra jde více za naší obrannou hrou, byť čísla měl Kovy v tomto zápase strašidelná.

Už zítra se sparťané představí v důležité bitvě o postup ze skupiny CHL na ledě Jukuritu, v pátek je čeká návrat na extraligová kluziště zápasem v Českých Budějvicích. Snad slova Davida Němečka o "wake-up callu" budou prokázána i na ledě. Opět jsme totiž viděli, že bez bruslení, nasazení, důrazu a důslednosti se nedá vyhrávat.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!