Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

První venkovní body

1. října 2022 v 12:43,  FanBlog

850.jpg

Kdyby mi někdo na začátku sezony řekl, že první venkovní body přivezeme až z Pardubic, doporučil bych mu návštěvu na psychiatrii u docenta Chocholouška. Kdyby mi někdo po zápase v Boleslavi řekl, že z Pardubic odvezeme dva body, rovnou bych ho tam odvezl. Nicméně stalo se. Sparta ve velmi zajímavém zápase přetlačila Dynamo a po výhře 3:2 po nájezdech slaví první bodový import z cizího kluziště.

V tomhle zápase nebyl čas na technické finesy a velké rozhlížení se komu poslat nahrávku. Hrálo se v ohromném tempu, hráči měli na vše velmi málo času. Hra tak pro oko občasného fanouška mohla působit rozháraně. Ale hráči obou týmů dřeli, do toho parádně zachytali oba brankáři, kteří předvedli několik zákroků na hraně trestního zákoníku. Nakonec to byla zasloužená dělba bodů. Když se šlo na nájezdy, spustila se mi opět posttraumatická stresová porucha, neboť je těžce nezvládáme. Nicméně díky skvělému výkonu Kuby Kováře a parádnímu nájezdu Romana Horáka odvážíme z ledu Pardubic dva body. Vzhledem k síle soupisky Dynama to rozhodně není k zahození.

Nádherný gól dal David Tomášek, připomněl mi časy, kdy jsem hrál v NHL na Xboxu kariéru na nejlehčí obtížnost. Dejte mi puk a počkejte u mantinelu, tam si plácnem po gólu. Vůbec celá lajna Kaše-Tomášek-Safin začíná velmi dobře fungovat. Opětovně byla hodně vidět čtvrtá formace, tentokrát s Formanem místo Dvořáčka. I Dominik Simon ukazuje postupné lepšení formy, byť to stále není ono. V bráně nastoupil Kuba Kovář a byl naprosto fantastický. Líbí se mi ten klid, který z něho přímo sálá. Zároveň je schopen ukrást soupeři branku parádním zákrokem. Skvělá práce a jen tak dál! Velkou pochvalu pak zaslouží i všichni výjezdníci, parádní výkon na tribuně!

Tenhle zápas byl pořádná šichta, ale o to větší dávka sebevědomí musela po jeho zvládnutí vstoupit do sparťanských žil. Šanci předvést, co to pro sparťany přineslo, budou mít naši hráči už v neděli, kdy do Prahy zavítá karlovarská Energie. Opět čekám hodně bruslivý hokej. A doufám, že tři body zůstanou v hlavním městě!

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.