Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Novák prvně ve větvích

28. září 2022 v 11:12,  FanBlog

849.jpg

Jak hezky se zpívá ta písnička, jak tam leze Novák po jabloni. A Sparta nám poprvé v sezoně dala možnost proměnit obecenstvo O2 Areny ve smíšený sbor. Sparťané na domácím ledě opět nezaváhali, zvítězili nad Vítkovicemi 5:3 a po třech domácích zápasech mají na svém kontě devět domácích bodů.

Sparta začala parádně. Nejen tím, že evidentně žaludek Davida Kašeho přinesl jeho rukám potřebnou sebedůvěru, ale také pohybem, nasazením a důrazem. Sparta létala, srážela se, přebruslovala soupeře. Takhle by se nám to všem jistě líbilo. Bohužel, co se tentokrát ne úplně zadařilo, to byla hra ve čtyřech. A taky zbytečné zadělání si na drama druhý zápas po sobě. Důležitý jsou ale body, a ty zůstaly v Praze. Co se týče neuznané a pak uznané branky hostů, uznána byla naprosto správně. Jurčina strčil soupeře do brankoviště. Mimochodem, to je věc, kterou nesnáším. Nejen že tím, že obránce natlačí nebo strčí útočníka do brankoviště, riskuje zranění golmana, ale taky svého brankáře omezí. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že pokud by to Jurčina neudělal, Kovář by se stihl přesunout. Neříkám nutně, že by tu střelu chytil, ale měl by větší šanci, než měl ve výsledku včera.

Včera nejen bodovala, ale taky velmi dobře hrála druhá lajna Kaše-Tomášek-Safin. Ocenil bych tady i 19 zblokovaných střel, v tomto se nejvíce vyjímali Jurčina a Sobotka (3 bloky). Ale celkově Sparta, až na pár hluchých míst, hrála dobře. A druhý zápas po sobě zvládli sparťané hrát více než deset minut v zápase. V bráně nastoupil Kuba Kovář a i když dostal tři branky, tak chytal parádně! Vypíchl bych tady jeho parádní zákrok v první třetině za stavu 2:0, kdy chytil nájezd hostů dva na nikoho. Po celý zápas chytal velmi jistě a s góly toho mohl pramálo co udělat. Jen tak dál, Kovy!

V pátek nás čeká návštěva u pana Dědka, neboť Sparta zavítá na led Pardubic. Ty posílily asi nejvíc z celé extraligy, tak jsem zvědavý, jak si s tím ta naše Spartička poradí. Doufám, že konečně přivezeme nějaké body i z venku. I když to bude asi pořádná šichta.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.