Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Co je doma, to se počítá

26. září 2022 v 10:51,  FanBlog

848.jpg

Ve čtvrtém extraligovém zápase přivítala Sparta na svém ledě Plzeň, které se povedl start soutěže ještě méně než Spartě. A naštěstí tomu tak zůstalo i po zápase, který sparťané zvládli poměrem 3:2. Doma tak drží stoprocentní úspěšnost, což je dle předních matematiků o nějakých sto procent více, než sparťanská úspěšnost v zápasech venkovních.

Byl to boj. Oba týmy si jsou moc dobře vědomi toho, že by jejich postavení v tabulce a kolonka bodů měly vypadat úplně jinak. Podle toho taky vypadal oťukávací start zápasu. Dobrá zpráva je, že Sparta hrála více jak deset minut v zápase a světe div se, přineslo to své ovoce. Dobrá byla oslabení, velmi dobře byla odehrána závěrečná pasáž, kdy Plzeň odvolala brankáře. Nutno si však přiznat, že naše přesilovky (až na úspěšnou poslední) stále vypadají jako by vypadly z brožurky "Jak nehrát přesilové hry". A také to, že naše první dvě branky byly z kategorie šťastných. Přeci jen Kašeho luxusní teč břichem nebo parádní druhá asistence od mantinelu v O2 Aréně zavání štěstím. Nicméně, jak říká stará hokejová moudrost, gól pajšlem je dobrej jako každej jinej. A kdo ví, třeba konečně nabere David Kaše sebevědomí a od této branky se odrazí ke světlejším zítřkům. Co je hodně potěšující, to je diametrální rozdíl v přístupu oproti minulému zápasu. Včera Sparta jezdila, makala, byla důrazná. Oproti klouzandě na Hané příjemná změna.

Vypadá to, že jsme našli dvě formace. Jak první (Řepík-Horák-Sobotka), tak čtvrtá (Přibyl-Vitouch-Dvořáček) zahrály velmi dobře. Hodně se mi i včera líbil Jandus, dle mého by mohl dostat trochu více prostoru na přesilovce. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a i když tam měl pár zmatků, tak odchytal solidní zápas. První branku chytit nemohl, u druhé mu puk sice po střele vypadl, ale plzeňský hráč se musel v tu chvíli před naším brankovištěm bát, jak tam byl sám chudák nehlídaný.

Dnes je čas zregenerovat hlasivky a zítra opět na značkách pod vedením našich spíkrů a bubeníků. Místo soupeře ze západu se tentokráte dočkáme návštěvy z dálného východu, do Prahy dorazí Vítkovice. Kdo by to byl čekal, že stačí jeden vlastej kluk a vítkovičtí budou po čtyřech kolech první. Sparta se na tohle ale ohlížet nemůže, je třeba bodovat. Tak zítra!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.