Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Nepovedený vstup do sezony

17. září 2022 v 11:27,  FanBlog

845.jpg

Po snad nekonečném čekání se opět roztočil extraligový kolotoč. Sparta v prvním zápase nastoupila na ledě Mladé Boleslavi. Po nepříliš povedeném výkonu tam padla 2:4.

Bruslení, urputnost, bojovnost. V tom nás Boleslav jednoznačně předčila. A žel bohu ji to stačilo. Ne nadarmo se říká, že individuální kvalita se projeví až ve chvíli, kdy se vyrovnáte soupeři v těchto třech kategoriích. Nehledě k tomu, že ve střeleckých pokusech Sparta hrubě zaostala, celkem 63:39, střely na branku pak 32:12... Sparta měla i dost vyloučených, ale upřímně, to prostě souviselo s nedostatkem pohybu, který Spartu dvě třetiny trápil mnohem víc, než nepřesná muška (celkem 13 střel mimo). Pavel Patera sice naznačil nějaké problémy, které neupřesnil, ale i tak je to jen hodně slabá polehčující okolnost na výkon, který nesplňoval základní hokejové požadavky. Jak jinak si vysvětlit, že ve třetí třetině, ve které jsme od začátku prohrávali o gól, máme pouze TŘI střelecké pokusy?

Co se povedlo, to byla hra v oslabení, byť jsme jednu branku v této herní činnosti obdrželi. Přesilovky nevypadaly špatně, ale sráželo je mlácení puků do mantinelu nebo chráničů soupeře. Nunto podotknout, že primární asistence Tomáška, respektive Přibyla, pohladily alespoň částečně na pokroušené duši. V bráně nastoupil Kuba Kovář a neřekl bych, že chytal špatně. Byť nějaký zákrok navíc z paměti moc nevylovím. Ale prohra za ním nejde. Co se pak povedlo dost, to byla podpora z hlediště. Povedená práce všech výjezdníků!

Tak nám ta extraliga nezačala moc pěkně, ale je potřeba hodit tenhle zápas někam na skládku a říct si, že holt máme základní část zkrácenou na 51 zápasů. V neděli přijede do Prahy Litvínov, který dle slov jistého pana Růžičky má letos na medaili. Tak uvidíme. Sparta ale musí pořádně přidat. Čehož snad v neděli budeme svědky.

Maximus

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.