Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Nový začátek

14. září 2022 v 21:40,  FanBlog

844.jpg

Zdravím všechny Sparťany!

Poprvé vás všechny zdravím z půdy nejsvětější, tedy z webu SHS, kde bych se měl starat o FanBlog. S některými se znám z hospody, s některými z kotle a s některými i ze zdejší diskuze. Poslední tři roky jsem strávil psaním blogu o naší Spartičce (kdo by ho chtěl omrknout, ať ví do čeho jde, tak tady) a pak jsem dostal od našeho předsedy nabídku, která se neodmítá. A tak jsem tady, stejně vyjukaný, jak na začátku přípravy Patera v Holešovicích.

Co čeká na Spartu? Dle přípravy a CHL opět start od začátku. Když už se nerozprášil kádr stylem "Jste všichni škrtnutí!", tak se změnil kompletně trenérský tým. A tak opět můžeme očekávat, že si to bude nějaký čas sedat. Co ale předsezónní období ukázalo v pozitivním světle, to je obsazení brankoviště. Snad záchvěv toho, že po letech nebudeme v lednu úpěnlivě shánět nějakého volného gólmana. Zároveň to vypadá i na celkem kvalitní útok, zejména první lajna se ukázala skvěle už v přípravě. A pak je tady obrana... Z té mám zatím největší strach, protože některé myšlenky našich obránců způsobují výraznou bolest za krkem jako následek kroucení hlavou. Zejména pan Moravčík, toho času zraněný, věčně balancuje na hraně mezi genialitou a průšvihem. Bohužel, často spadá do druhé kategorie. Tak snad se to postupem času zlepší.

Hodně jsem zvědavý na trenéry. Po dlouhé době se vymýtí tradiční výmluva "Může za to Jandač" a uvidíme, jak to pánům Paterovi s Martincem půjde. Až na domácí zápas s Aalborgem příprava ukázala, že by to fungovat mohlo. Tak snad se na naši hru bude koukat stejně dobře, jako na povedené dresy. Byť stejně si člověk myšlenkou posteskne, že na domácí led prostě a jednoduše patří rudý dres.

Tak to je na úvod vše. Už v pátek uvidíme, jak vyladil trenérský štáb tým na první kolo v Bolce. Pro Pavla Pateru to je zároveň návrat do místa, kde si vysloužil flek ve Spartě. Doufejme, že Sparta vstoupí do sezony třemi body a úsídlí se v horní části tabulky, kde zůstane celou základní část. Věřím, že to je přání nás všech.

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.