Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Souhrn CHL 15/16 z fanouškovského pohledu

27. listopadu 2015 v 22:34,  FanBlog,  Lipos

706.jpg

Letošní ročník obnovené hokejové ligy mistrů nabídl o kus příznivější podmínky pro cestovaní na venkovní zápasy za naší Spartou. Hned 2x Švýcarsko, norský Hamar a finské Oulu.

Nenaplnit autobus do Švajcu by byl hřích, do Norska dotáhla nadšenost minibus fanoušků a cestu do dalekého Oulu značně usnadnilo společné letadlo s hráči a vedením klubu. Díky tomu si můžeme říci, že jsme organizovaně vyrazili na všechny venkovní zápasy, které Sparta v soutěži absolvovala! Silnější určitě mohly být počty, především o prázdninách, kdy má spousta lidí volno, ale i tak to byly super výlety, na kterých jsme rozhodně Spartě neudělali ostudu!

Schválně jsem pátral po fotkách z dalších táborů extraligy, jichž se CHL týkala, a u žádného jsem nenašel že by, právě jako my, vyrazili fanoušci hromadně na všechny zápasy. (Pokud se mýlím – špatně jsem hledal, netvrdím že to nemůže být jinak.) Také jsme na všech zápasech předvedli nějaká chorea či nápisy a na žádném stadionu jsme nebyli pouze do počtu :-) 


Hamar:

22 fanoušků v minibuse, k tomu dva řidiči a pár místních fanoušků. Celkem v sektoru 30 fanoušků. Choreo, balónky a podpora odpovídající aktivní dvacítce lidí...

Obrovsky milé překvapení byli místní fanoušci, kteří nás krásně přivítali a navzdory výsledku byli přátelští i po zápase. Atmosféra, kterou norové se svou „chladnou pověstí“ byla však asi nejlepší, kterou jsem v rámci CHL zažil.

 

 

Ženeva:

Nechybělo mnoho a mohly jet dva velké autobusy, nakonec se však naplnil do posledního místečka však „jen“ obří bus pro 65 fanoušků. K nim se po cestě přidal minibus jedoucí z Hamaru, takže do města luxusu dojelo společně na 90 Sparťanů. K tomu se přidali místní a ti, kteří jeli po vlastní ose, takže se sektor hostů zcela zaplnil, odhadem mohlo být na místě 120 z nás! Super číslo, takový počet je pro nás velmi často problém i v extralize. Ale jak říkám často: vždy to může být lepší.

V hale bylo celkem asi 4 a půl tisíce lidí, ale atmosféra zůstala za očekáváním švýcarské scény. Z naší strany jedním slovem paráda. Fandilo se s nadšením, fandila většina a opět bylo k vidění choreo, navíc také kartony, vlaječky a na konci zápasu nemalá část sektoru „fanatizovala“. Náladu nám nezkazila ani prohra v prodloužení. Tento zápas si většina z nás užila a celkově to byl asi nejlepší výjezd v CHL, který jsme zatím zorganizovali. Zdůrazňuji slovo ZATÍM – hned příští léto to můžeme překonat….

 


 

 

Curych:

První kolo vyřazovacích bojů nám přineslo možnost výletu opět do Švajcu, tentokrát do Curychu. Jelikož už nešlo o prázdninový víkend, ale o všední den v říjnu, bylo jasné že autobus bude úspěch. To se také potvrdilo, a tak téměř naplněný autobus se Sparťany mířil do dalšího velkého švýcarského města. Opět se přidalo pár místních, a tak zápas sledovalo na 70 příznivců Sparty. Ani na třetím venkovním zápase v soutěži nemohlo z naší strany chybět choreo. Fandilo se dobře, i díky dobře se vyvíjejícímu se zápasu, který nám nakonec přinesl postup. K místním lze říci, že jejich kotel fungoval super, ale zbytek haly jej zrovna dvakrát nepodporoval, tudíž jsme nejednou byli víc slyšet my. A děkovačka po seběhnutí k ledu? Pro tyhle zážitky jezdíme ven!


Oulu:

Již před postupem přes Curych bylo jasné, že v osmifinále narazíme na vzdálený a velice silný Karpat Oulu, jelikož nikdo nepochyboval o jejich postupu přes nějaký skopčácký tým (Ingolstadt, nebo Dusseldorf – už nevím :D ). Okamžitě bylo jasné, že pozemní či námořní cesta je zde nereálná, tudíž k výletu až k polárnímu kruhu nám musel dopomoci klub, který nabídl místa ve společném letadle. Za nemalou, přesto příznivou cenu se tak vypravilo několik desítek fanoušků (cestovali také sponzoři a příbuzní či známí hráčů, takže bylo těžké odhadnout, kolik bylo vlastně samotných fanoušků). Bohužel, z opticky velice dobře naplněného sektoru tak logicky fandila méně než polovina přítomných a podpoře z naší strany také vůbec nenahrával takticky zpackaný zápas. Ten nám také nabídl neuvěřitelně kruté deja-vu s loňským ročníkem, kdy nás opět vyřadil gól méně než minutu před koncem zápasu. Opět jsme o sobě dali vědět i choreem – tentokrát pouze transparentem a balónky. V neveselé náladě pak všichni letěli zpět.

 

Celkově: 

Z osobního pohledu musím všem poděkovat za skvělé zážitky i mimo hokej. Už jen tradiční koupačky. Koupat se v norském či švýcarském jezeře lze považovat za běžné, ale koupat se v listopadu na severu baltského moře je už jiný hec. Dále jsme zažili spoustu legrace po cestě – například celý den na trajektu po cestě do Ženevy z Hamaru byl velice příjemný, samotné objevování měst, do kterých by se člověk jinak těžko podíval, nové stadiony a další, to vše dělá z těchto výjezdů výjimečné záležitosti. 

Účast na všech zápasech je oproti dřívějším letům obrovský pokrok (například v roce 2012 nás jelo do blízké Bratislavy jen 14 a o rok později do Vídně 25). Proto velice doufám, že tyto počty příští léto ještě porostou a naší pověst za hranicemi ještě zlepšíme. 

Poděkování patří Rikkimu za organizaci, panu řidičovi za jeho podporu při výjezdu do Hamaru, za totéž a také za Oulu patří dík Zetymu ze Sparty, bez něj bychom těžko měli tak jednoduché výjezdy a především všem, kteří vyrazili a dělali tak Spartě i členům SHS dobré jméno.

Jen pro statistiku – všechny výjezdy absolvovalo hromadnou cestou 5 jedinců: Rikki, Hubeňour, Lucka Javůrková, Bumbi a pak nějakej magor…

Jinak je to údaj, který nelze brát stoprocentně vážně, ale pokud by se na základě počtu lidí a vzdáleností počítaly výjezdové body (vzdálenost X počet lidí – a v případě všedního dne ještě X 1.5), tak bychom se dostali na počet bodů 422 175.

Navzdory hořkému konci se již velice těším na další výlety za hranice, do té doby však musíme dělat Spartě čest v extralize! 

všeříkající choreo doma s Oulu


Autor: Lipos

Foto: autoři povětšinou neznámí :-)

Video: totéž jako foto :)

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.