Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Nejdelší výjezd v historii fanklubu Sparty

29. srpna 2015 v 08:52,  FanBlog,  Lipos

687.jpg

Praha, květen 2015. Celá země šílí hokejem, probíhající mistrovství světa neunikne pozornosti zřejmě kohokoliv ve Vašem okolí. Zabývat se však budu hokejovou událostí, která během mistrovství proběhla a přesto se ho přímo netýkala.


Byly totiž vylosovány skupiny nadcházejícího ročníku hokejové ligy mistrů, na jejichž složení skalní fanoušci Sparty dlouho čekali. Bylo všeobecne vzýváno především Švýcarsko, které nám loni uniklo. To se také poštěstilo a první soupeřem se stala Ženeva. K ní z dalšího koše přibyl také norský Storhamar. Okamžitě se začaly rodit plány na výjezdy do obou měst, avšak tomu nenahrávaly zrovna termíny obou zápasů venku, jelikož rozestup činil pouhé dva dny. Přišel tedy odvážný plán výjezdy spojit a vzít zápasy na jeden zátah. To se navzdory velkým problémům s obsazením povedlo. Statečnou dvacítku fanoušků (a 2 turisty) čekalo tedy 4300km silnic, dalších více než 400km na trajektech, 5 dní na cestách, ale také poznání nových měst, spousta zábavy a mnoho dalšího.

Vedle mikrobusu jedoucího do obou měst byl vypraven také obří autobus (65 míst) pouze do Ženevy. Zde nechybělo málo, a byl by dostatek fanoušků i na dva autobusy. Škoda. I tak ale na cca 1000km dlouhý výjezd super počin!!

19. srpna konečně nastal den odjezdu pro "tripaře" a vydali se tedy na sever. Odjezd byl kvůli trajektu naplánován již na 6. hodinu ranní. Cesta ubíhala svižně, kolem 8. v dojčlandu, kolem 15. hodiny v Dánsku a v době začátku tradičních romantických krávovin na nově či primě se již vysedávalo před přístavní budovou v Hirtshalls. Mnoho (samozřejmě nealkoholických) piv v našich útrobách vyvolalo hlad, a tak se necelé dvě hodiny čekání zkrátily pomocí grilování.

Cesta trajektem probíhala v naprostém klidu. Nikdo nikde neusnul, nikdo nebyl hlučný, nikdo nepil alkohol a nemotal se... Však to znáte, klasická cesta fanoušků Sparty.

Po vylodění se ujelo necelých 300km do Hamaru, kde po šlofíčku, kdy autobus stál do cca 7 ráno na parkovišti, se výjezdníci rozhodli prozkoumat město. Nemohla chybět koupačka v jezeře, návštěva restaurací, z nichž některé byly absolutně tragické a Pohlreicha by odvezli nohama napřed, či další lákadla. Lidé zde však byli úžasní, příjemní a vždy ochotní. To potvrdili i neuvěřitelným přístupem vůči nám v souvislosti s hokejem. Nejdříve nás na pivo pozval ředitel místního klubu, a posléze jejich fanoušci na pizzu do své klubovny. Velice milí lidé, parádně se s nima dalo popovídat mimo jiné o ostatních norských klubech a fanoušcích vzali s humorem i fakt, že vyřadili v jejich soutěží tým, který jsme velice chtěli potkat - Spartu Sarpsborg. Netřeba zřejmě vysvětlovat proč :-)

Po zápase, který Sparta s velkou dávkou štěstí vyhrála následovalo focení s hráči. Při čekaní na ně přišel k našemu hloučku formálně oblečený pán, který se nás zeptal na cestu, jak se nám v Norsku líbí a poděkoval že jsme dorazili. Od začátku nám byl povědomý, ale když jsem si (já osobně) uvědomil o koho jde, docela jsem zíral. Byl to ředitel celé soutěže (Martin Baumann)... Působil velice příjemně, nicméně odmítl naše pozvání do busu směr Ženeva s trapnou výmluvou, že musí být o den později v Helsinkách...

K fandění z naší strany lze říci jednoduše že odpovídalo počtu v sektoru (cca 30 lidí) a občas jsme slyšet byli, nicméně proti poměrně kvalitně fandícím domácím příliš šancí upozornit na sebe nebylo. Naší přítomnost jsme také obohatili o transparent s motivy CHL a balónky. Komický moment přišel ve 3. třetině, kdy nám došla trpělivost s překombinováváním našich přesilovek, spustili jsme pokřik "My chceme střelu, ájé" - a pár vteřin poté se do puku opřel nováček v rudém dresu Čajkovský tak přecizně, že jsme slavili vítězný gól. Jakkoliv nás to pobavilo, nelze asi brát pozitivně, že hokejisty ke střílení musíme vyzývat my :-)
Celou dobu také náš sektor zdobila sjednocená trička s motivy tohoto velkého výjezdu.

Po focení se odjelo směr švédský Trelleborg, kde v 9 ráno odpolouval další trajekt, který jsme využili. Kolem 18. hodiny jsme po příjemné plavbě, během níž jsme si užili nějaké to pivo, příjemné posezení s doutníky na horní palubě a především sprchu, vylodili v německém Travemunde. O nějakých 10 hodin později došlo k setkání s velkým autobusem na odpočívadle, odkud se společně vyrazilo směr Ženeva.

Dopoledne jsme již v tomto bohatém městě užívali co to šlo, každý po svém, a logicky tak vzniklo velké množství skupinek. Atrakcí, které lze vidět v Ženevě je tolik, a každý viděl jiné, že nemá význam se více rozepisovat, koneckonců, tento report nemusí být jediný :-)
¨
V podvečer se fanoušci Sparty začali shlukovat u arény a bylo jasné že nás v sektoru bude velice solidní počet. Ten se nakonec vyšplhal ke 120 jedincům!
Jistě, není to světové číslo, ale oproti dřívějším letům, kdy nás bylo například v mnohem bližší Vídni pouhých 30, je tohle obrovský skok kupředu, palec hore! Fandění odpovídalo euforické náladě z počtu a počtu samotnému. Již před zápasem jsme byli slyšet solidně, a když se pak sektor zaplnil, stálo to za to.
Domácí fanoušci (oproti těm v Norsku) se všude možně prezentují v "ultras" stylu, nicméně v porovnání udělali slabší atmosféru, než přátelští Norové..
My jsme ženevským naopak byli zdatným konkurentem přímo v jejich aréně. Během zápasu bylo vytaženo provokativní choreo, kartony i vlaječky, ke konci zápasu mnoho z nás "fanatizovalo" a spolu s hlasitým projevem vše působilo velice kvalitním dojmem, jen tak dál :-)

Hráči nás poctili, navzdory tentokrát smolné prohře, děkovačkou, ještě se také rozezněly symbolicky pokřiky "Holešovice" a "Krásný je Řím". Během té doby skutečně nedaleko šaškárny vypukl velký požár. Bohužel, ne dost blízko, takže stále stojí :(

Po koupačce pár z nás v řece se vyrazilo směr Praha a tento největší a nejdelší výjezd v historii našeho fanklubu spěl ke svému konci.

Chci poděkovat všem, kteří pomohli tento výjezd zrealizovat, řidičům za vymyšlení snesitelné trasy, Rikkimu za trpělivost s tripem i dalším, ale hlavně všem, kteří jeli, za super zážitek a za vytvoření kvalitního jména fanoušků Sparty v zahraničí!!

Již v září nás čeká v případě postupu Sparty (22. a 29. 9.) vyřazovací část, a pokud to bude realizovatelné, určitě opět nějaký výjezd zkusíme vymyslet, buďte u toho!!!

SE SPARTOU PROJEZDÍME CELÝ SVĚT!!!!!

Lipos

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.