Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Cesta začíná aneb dočkáme se v multiaréně titulu?

7. srpna 2015 v 18:23,  FanBlog,  SpartaCorps

684.jpg

Prázdniny jsou v polovině, začal srpen a to je nejvyšší čas pro to, aby začaly přípravné zápasy hokejové Sparty na novou sezonu. Za léto se stalo několik změn, pojďme si je shrnout.

Největší změnou je to, že HC Sparta Praha bude nově hrát domácí zápasy v O2 aréně ve Vysočanech. Po dlouhých letech ve Sportovní hale v Holešovících a sestupu Slavie do první ligy se stalo to, čeho se někdo bál, někdo to uvítal, někdo hrozí bojkotem.  Osobně budu chodit dál. Sice to nebude takové, jako ve Sportovce, kde jsem si zvyknul, odfandil bezpočet zápasů, oslavil několik titulů a zažil dva koncerty Iron Maiden. Mám Sportovku rád, je to specifická hala a mrzí mě, že se stěhujeme. Bohužel se hala na Výstavišti moc rekonstruovat nedá, to musím uznat, nedá se stále udržovat – i když bude stále hostit zápasy mládeže – ale stejně… Slyšeli jsme, že „přece nejsme fandové haly, ale Sparty“. Jsme fandové Sparty, ale fandění - právě v naší hale - bylo jedním ze symbolů víry v naše barvy.

V kádru HCS došlo také k několika změnám proti minulé sezóně:

Brankáři – Vrátil se Tomáš Pöpperle, kterému budou krýt záda Jan Lukáš a Lukáš Langer.  Uvidíme, jak to bude vypadat. Myslím si, že měl přijít ještě zkušený golman, měli by se střídat, aby se šetřily síly na play-off.

Obrana – Přišel  Kanaďan Ryan Glenn a Michal Čajkovský ze Slovenska. Myslím si, že to jsou kvalitní posily. Doufám, že se to potvrdí.

Útok – Nové tváře jsou Slovák Andrej Kudrna a na dvoucestnou smlouvu se vrací  Michal Dragoun.

Z hráčů, co odešli, mrzí konec v dresu Sparty Pana kapitána Tomáše Rolinka – až přijede s Dynamem, přimlouval bych se za velké poděkování. Také bude chybět Marek Ďaloga. Do KHL odešel na hostování Filip Novotný.    

Velkou událost slibuje derby se Slávií. Bude to emotivní, bude to velký. Kromě velké rivality s odvěkým soupeřem bude místo i na loučení se Sportovní halou. Ukažme, že máme Tipsport arénu v srdci, že nám bude chybět. Ukažme slávistům rudé peklo. Účast je otázkou cti a víry ve Spartu. Takže 1. 9. 2015 od 18:30 všichni do Holešovic.

Kromě toho se hraje také druhý ročník CHL, konkrétně 28. 8. s norským Hamarem a 5. 9. se švýcarskou Ženevou.

Bude to dlouhá a náročná cesta, 52 kol plná napětí a nervů, ale pevně věřím, že budeme vyhrávat. Jak dopadne play-off, je ve hvězdách, ale bude to už 9 let od posledního titulu. Musíme doufat, že se to konečně povede a mistři budeme my, fanynky a fanoušci Sparty. 

Sparta Forever!

Autor: Roman alias SpartaCorps
Foto: Kasnarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.