Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Komentář fanouška Stanleyho ke stěhování do O2 Arény

3. července 2015 v 16:58,  FanBlog

683.jpg

Zdravím redakci,

nejdřív chci poděkovat za web i FB, který skvěle vedete i za výkony fanclubu a atmosféru na zápsech, kterou dokážete vytvořit. ;)

Už když bylo oznámeno stěhovácí HCS do O2 Areny jsem chtěl napsat svůj názor, ale odjel jsem pryč a vrátil jsem se s dosti chlazenými emocemi a s tím, že není potřeba cokoliv psát. Váš dnešní příspěvěk (1. 7. - pozn. redaktora) na FB s dotazem ohledně negativ a pozitiv stěhování do O2, a zejména reakce na něj mne ovšem opět posunuly k vyjádření mého názoru. Samozřejmě nečekám, že bude nutně zveřejněn, ale doufám, že redakci HC-S a kotli alespoň trošku přiblíží názor, řekněme, běžného fanouška. :)

Začnu tím, že na Spartu chodím více či méně 20 let. Takže opravdu uznávám Holešovice jako náš domov. A zpráva o stěhování mne zasáhla asi jako každého Sparťana. Nejsem nadšený, nejsem rád, že se stěhujeme pryč ze Sportovky...

Na druhou stranu dokážu rozlišit mezi rozumem a emocemi. Když dám emoce stranou, tak rozum říká, že stěhování je (když už ne nutné), tak potřebné. Sparta je jedním ze zakladatelů hokejové Ligy mistrů, chce být klubem evropské úrovně - a opravdu chceme, aby týmy jako je Ženeva, Farjestad nebo IFK hrály zápasy v chátrající hale? Nebo překousneme nostalgii a umožníme nejen Spartě, ale i hokejové LM stát se opravdu uznávaným podnikem? 

Trošku se vrátím i k fotbalu. Není to tak dávno, co fanoušci Bohemians odmítali chodit na "domácí" zápasy do Edenu, protože Bohemka patří do Ďolíčku. V té době jsem se tomu smál a nechápal jsem ten postoj. Ano, historie je krásná věc. ALE ti lidé snad fandili Bohemce, ne Ďolíčku. Stejně jako fans Arsenalu fandí dál Arsenalu i po přesunu na Emirates. I já fandím Spartě, ne Tipsport/T-Mobile/Sporotvní hale. Udělali z nás v minulosti Spartak Sokolovo, Sparta ČDK, ale pořád to byla Sparta. A nezlomilo to hráče, nemělo by to zlomit ani fanoušky. A Sparta bude Sparta i po přesunu do Libně. 

Nenechme se zlomit hysterií a nadávkami na vedení. Já jsem fandli Spartě, ať za ní Petr Bříza chytal, nebo jí vedl. Ať za ní Patrik Martinec hrál, nebo jí trenoval. Samozřejmě že stěhování je nepříjemná věc, ale samotní hráči, kteří bojují v dresu s "S" na prsou to neovlivní. A oni jsou Sparta. Stejně jako fanoušci. 

Opravdové fanoušky neodradí ani "špatná dopravní dostupnost" (upřímně řečeno O2 Arena je lépe dostupná než Holešovická, akorát musejí lidi zvednout zadky z aut), ani "dražší pivo" (40 Kč za Staropramen nebo 38 za Radegast opravdu není žádnej rozdíl). A už vůbec ne hlášky typu "kdybych chodil v obleku, tak tam jdu, ale teď tam budou chodit jen nějací kravaťáci se nažrat"- Kravaťáci se mohli chodit nažrat do VIP prostor už v Tipsport Aréně. A když se budou chtít nažrat v O2 Aréně na Spartě, tak přijdou stejně. V tom stěhování nehraje roli. 

Naopak, my můžeme ukázat, že i v O2 Aréně se dá fanouškovsky "uživit" extraliga, že nemusíme snižovat vstupné na 20 Kč, aby tam lidi přišli. Můžeme ukázat, že fandíme Spartě - ne hale, ne úspěchu, ale klubu. Klubu, který ať už hraje pod názvem Bratrství, Sokolovo nebo Spartak. Klubu, který bude vždycky tou rudou a železnou Spartou!

Předem díky za odezvu a držím palce do příští sezony. 

Stanley37

 

Autor: Stanley37
Foto: Kansarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.