Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Krátký pohled na derby 26. 12. 2014

27. prosince 2014 v 13:31,  FanBlog

650.jpg

Na Vánoční souboj pražských S jsem se těšil poměrně dlouho, i když díky velkému zájmu o vstupenky jsme se nevešli do naší oblíbené 304, ale museli jsme vzít zavděk galerií a sektorem 519. Odsud je sice skvělej výhled, ale atmosféra sem příliš nedoléhá - proto příště doufám v návrat blíže ke kotli, byť s horším výhledem. :-)

Od zápasu jsem nečekal zázraky. Pokud Sparta letos něco umí, tak je to prohrát s trápícím se soupeřem, takže jsem do zápasu šel s očekáváním tuhého boje. Ten naštěstí nenastal díky dvěma skvěle sehraným přesilovkám a gólům Vládi Emingera. Zbytek zápasu nenabídl úžasný hokej, ale výsledek 3-0 nakonec uspokojil snad i ty největší pesimisty.

Celkově mě v derby zaujaly tři věci:

1) Naprosto zoufalá Slavie. Takhle špatnej tým u nás nehrál od loňskýho Chomutova. A jako Sparťan říkám, že by mi Slavie v extralize chyběla, ale o takovou Slavii v lize nestojím. Derby má mít náboj, má to být souboj o Prahu, souboj dvou silných týmů, což prostě není.

2) Fans Slavie - měl jsem poměrně dobrý výhled na incident s dělobuchem a doteď to nechápu. Kotel hostí byl "zaplněn" asi 50 lidmi, kteří si mezi sebe hodili ohlušující pyro. Jedna z hostujících fanynek to odnesla evidentním šokem (nevím, jaký je jeí stav) a zatímco ona je odnášena zdravotníky, tak kotlík zbývajících hrdinů si vesele a nerušeně poskakuje, jakoby se nic nestalo. Pro mě věc úplně nepochopitelná...

3) Hra Sparty - asi se nedá soudit ze zápasu s tragickou Slávií, ale určitě pozitivní je nula pro Filipa i tříbodová výhra. První přesilovky byly výborně sehraný - proč to nešlo tak dál, to nevím. Příležitostí bylo dost a hlavně skoro minutová 5 na 3 by se měla využít. 

Celkově to nebyl hezkej hokej, ale za sebe radši vezmu ošklivou výhru 3-0, než "hezkou" prohru 4-5 (asi všichni víme, o který prohře mluvím). A i když jsem tentokrát seděl daleko, tak posílám pochvalu i poděkování do kotle - za choreo i za support. 

Autor: Stanley #37
Foto: SHS 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.