Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Se štítem, nebo na štítu? Tak určitě...

15. prosince 2014 v 14:54,  FanBlog,  Lipos

646.jpg

 

- Z posledních 6 zápasů jsme pokaždé vedli o 2 góly. Výsledek? 8 bodů z 18 možných.
- 4x ztracený dvougólový náskok
- 3 prohry, 2 výhry, 1 výhra v prodloužení
 
Údaje, které všichni dobře znají. A silně pochybuji, že se někomu líbí. Fanouškům určitě ne. Vedení zřejmě také ne. Hráčům? Logické očekávání volí myšlenku že ani jim, ačkoliv tak nevypadají když jsou na ledě. Ale bohužel to vůbec nepůsobí, že by to vadilo trenérovi. Samozřejmě - nemluvím o jeho myšlenkách, ale o tom, jak to vypadá s výsledky a předváděnou hrou. - Pořád to samé. A to začíná smrdět prvotřídním průserem.
 
Kouč Jandač je bezpochyby výborný taktik. Ale problém nastane, když dobrá taktika nestačí. A jako motivátor - řekněme si to otevřeně - má slušně řečeno hodně velké mezery. To se ukázalo 3x v play-off. A ukazuje se to i v posledních zápasech. Oproti loňsku nemáme tak kreativní hráče, kteří by dokázali zápas zlomit čistě svým hokejovým umem, a tak je třeba víc přitlačit v bojovnosti. To se však jaksi nedaří. 
 
Trenér si (z objektivního hlediska) i kvůli penězům "objednal" levnější hráče, které má víc než jejich předchůdce zdobit agresivita, důraz a právě bojovnost. Avšak nedošlo k přizpůsobení hry, a logicky to nejde tak dohromady. Samozřejmě, jsou hodně nepovedené zápasy, i hodně vydařené jako proti Třinci. Ovšem je jich zatím  příliš málo.
 
A já se ptám: 
"Můžeme takto uhrát alespoň finále?"
 
Já chci oproti loňsku zlepšení bez ohledu na cokoliv jiného. To znamená právě finále či titul. Nic míň neberu a budu to brát jako neúspěch. Je to pro mě i hranicí, zda stát za trenérem Jandačem či nikoliv. Jen do začátku PO je víc než dost času a stát se může naprosto cokoliv. Současný obraz mi však brutálně nevyhovuje.
 
Hráči nejsou nejednou schopni udržet vedení ve více zápasech i proti slabým soupeřům, nechávají se napadat, nerozdají rány a ani nestojí ve chvíli potřeby fyzické odplaty jeden za druhým. Takhle v PO uspět nemůžeme. Já osobně mám trenéra Jandače rád a chovám k němu úctu. To však neznamená, že budu držet hubu a krok. Snažím se věřit že to bude lepší, ale to nepřijde samo o sobě. A jak jsem již psal, trpělivost pomalu dochází a v mých očích je tato sezóna poslední, kterou dávám trenérovi aby uspěl ve vyřazovacích bojích. Pokud finále nevyjde, budu jednoznačně proti trenérovu setrvání. Šancí, prostředků, kvalitních hráčů a času měl luxusní nadstandard, o kterém by se mu v jiných týmech mohlo nechat tak maximálně zdát.
 
Proto ostatní fanoušky vyzývám aby Spartu nadále podporovali, ale zároveň se nebáli dát najevo nelibost s výsledky, pokud si to situace žádá. Nikoliv že přestaneme chodit, nebo budou namísto fandění křičet nadávky atd. 
Fandit je naopak třeba na sto procent víc než dříve - když ne hráči, alespoň my musíme jet naplno!
 
Svůj názor můžete vyjádřit článkem na SHS web, otázkou na ofiko webu, můžete navrhnout a případně se zapojit do výroby transparentu či jinak! Podporujme Spartu za každé situace, ovšem zároveň ukažme že nám výsledek není lhostejný!!!
 
Pokud by se podařilo, můžeme zkusit během repre pauzy domluvit nějakou diskusi s realizačním týmem, ale to je zatím jen ve fázi nápadu.
 
Navzdory všemu výše zmíněnému, my jsme Sparta - chovejme se podle toho! :-)

Autor: Lipos

Foto: elima.cz

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.