Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Na sever pro 3 body a hřiby...

27. srpna 2014 v 21:38,  FanBlog,  Lipos

607.jpg

Již po loňském úžasném výjezdu do Bratislavy a Vídně jsme se s ostatními účastníky začali těšit na další zahraniční výlet podobného typu. Řekli jsme si, že někam určitě vyrazit musíme. Hokejoví mocnáři nám k této příležitosti nadělili chudší sestru fotbalové ligy mistrů, ta však bez ohledu na rozpočty, prize money a další, již dopředu nabízela výborné možnosti k výletu. Spousta z nás doslova slintala nad představou návštěvy Švýcarska, které nabízí úžasné prostředí nejen pro hokejové fanoušky, ale i k turistice. Nebo lákala hokejová exotika typu Nottinghamu či italského Bolzana. Někteří vzývali také německé kluby (jejich nadšení jsem samozřejmě sdílel - to nemohu říct :-)) .Asi nejméně jsme si kvůli vzdálenostem a cenám přáli skandinávské kluby. 

A los mi udělal skutečnou "radost". Dva kluby ze severu a německý Mannheim... 

Když se zveřejnily termíny zápasů, bylo jasné, že na západ se hromadný výjezd těžko uskuteční, neboť všední den v září není zrovna ideální termín. Dalším městem, které jsme dostali, bylo Kuopio z Finska, ovšem vzdálenost přes 2100 km také není zrovna příznivá, a tak zbylo ve hře švédské Vaxjo. Vzdálenost s trajektem vycházela na snesitelných 1050 km a srpnový víkend také není špatný termín. Bylo tedy rozhodnuto. Alespoň o tom, kam zkusíme hromadný výjezd uspořádat. Scházela "drobnost" - a to sehnat dostatek osazenstva pro autobus. Zde nakonec pomohla cena, která, po přispění fanklubu i Sparty samotné, klesla na krásných 1200 za cestu tam i zpět pro členy fanklubu a 1500 pro ostatní. Cesta pro autobus byla nakonec určena po pevnině, což jí o cca 350km v každém směru prodloužilo, tím jsme si však nadšení zkazit nenechali. 

Autobus se tedy na poslední chvíli naplnil i za přispění 4 turistek, které pomohly autobus využít naplno, abychom netratili z příspěvků na chod fanklubu. 

Po zhruba měsíc a půl dlouhém čekání se takřka 50 fanoušků vydalo na sever podpořit Spartu a užít si místní lákadla. Cesta probíhala klidně a zcela potichu jako vždy, samozřejmostí byla absence alkoholu a jen slušné a kultivované vystupování. Ehm, asi ze mě mluví zbytkový alkohol...

Každopádně nebyla o zábavu nouze. Cestu zpříjemňovaly zastávky, na kterých nemohlo chybět vylepení nějaké té nálepky. 

V den zápasu jsme byli již kolem 8. hodiny ranní na místě připraveni si projít město. Po 18-ti hodinách v autobuse nejednoho z nás lákala koupačka v tamním jezeře. Od místních jsme se ujistili, že za skok do jezera nás nečeká pokuta, a tak jsme se mohli jít zchladit. To se nám povedlo více, než jsme sami čekali :-) Teplota jezera těžko přesáhla 15 stupňů, spíš byla ještě nižší. To nám však nebránilo v tom zúčastnit se netradičně ledové výzvy, která obíhá poslední dny celý svět. Namísto kýble s ledem postačil skok do jezera. Vyzvání nemohlo minout realizační tým Sparty v čele s trenéry. Jak to dopadlo, již pravděpodobně víte. :-)

Po této studené zkušenosti se dav maličko rozptýlil a skupinka, která se motala městem se mnou, se rozhodla podívat se na úplný sever města, k místní pamětihodnosti - troskám hradu Kronoberg. Autobus nejel přímo k tomu, avšak díky ochotě a úžasné vlastnosti všech Švédů – tj. že uměli perfektně anglicky - jsme se rychle dozvěděli jak a posléze i dostali na místo určení. Po cestě nás čekalo také milé překvapení v podobě desítek, ne-li stovek hřibů, kozáků a dalších úžasných hub, které jsme tam prostě nechat nemohli. Od této chvíle již chápu význam slovního spojení "brát houby kosou". Místní je z pro mě nepochopitelných důvodů absolutně nesbírají.

Hrad,když jsme se na něj konečně dostali s 14 kg hřibů v ruce, byl fajn zážitek. Tvrz obklopená vodou ze všech stran nabízela krásný pohled na okolní přírodu. Po této prohlídce jsme ochutnali švédskou verzi "fish and chips". Tento chutný pokrm jsme doplnili ochutnávkou místního piva. Zpestřením byly kachny, které loudily intenzivněji, než leckterý domácí pes. Trošku je to přešlo, když instinktivně zobly do citrónu, který před nimi z legrace přistál...

Poté již následovala cesta ke stadionu, kde jsme se sešli s ostatními fanoušky. Z autobusu bylo vzato připravené choreo, kartony, balónky, vlajky a další propriety, které jsme neváhali přibalit, aby naše představení stálo za to. Sektor svým tvarem nebyl zrovna ideální k vytažení připraveného transparentu (vyjadřujícího naší podporu Spartě kdekoliv), přesto se nám nadvakrát podařilo nechat vyniknout pointu. Naše aktivita pokračovala i nadále, ve 2. třetině se kotel převlékl do speciálních triček. Ta byla připravena pouze k této příležitosti v barvách trikolóry, kterou také nakonec znázornila v sektoru hostů. Ve 3. třetině následovala kombinace kartonů a balónků, a na závěr si několik jedinců nemohlo nechat ujít příležitost zafanatizovat si. :-)

Poděkování patří holkám z choreo týmu, které transparent připravily. :-)

Dobré náladě odpovídala i naše hlasová podpora, která (v subjektivním hodnocení) výrazně předčila podporu domácího kotle. Ten byl sice sympaticky zaplněn, ale to je tak všechno. Vyjma začátku a zhruba 3 minut po gólu domácích hokejistů na 2:3 prakticky nebylo podporu místních fans slyšet. U nás zcela jiný příběh. Těžko říci, jak byl náš support slyšet po hale vzhledem k proporcím a plexiskům v sektoru, přesto elán do fandění byl výborný. Vždycky to může být samozřejmě lepší, ale celkový dojem super! Vydržme toto prosím i po celou sezónu, když se chce, tak to jde!!! 

Ještě více elánu nám do žil vlil průběh a výsledek zápasu. Když už jedete na hokej více než 1400 km, výhra je o to cennější a zápas si užíváte o to více! Proto zvu příznivce, kteří ve Växjö nebyli, aby si příště takovouto příležitost ujít nenechali, rozhodně to stojí za to!

Naši hráči předvedli sice lehce rozháraný zápas, o to více však makali, bruslili a styl hokeje obecně více připomínal vyřazovací boje, namísto taktických bitev. Za sebe musím říci, to se mi líbí!

Po zápase následovalo předání ledové výzvy realizačnímu týmu, fotbálek s hráči A-týmu, a také společné focení. Pak již kolem 8. Hodiny večerní odjezd směrem na jih. Po cestě došlo k nakoupení místních dobrot, piv a dalšího. Zvláště zábavné pak byly suvenýry. Odvážní jedinci v autobuse vypili i 2 až 3 piva, než usnuli. Zhruba ve 13 hodin v pondělí již autobus zabrzdil u našeho hokejového svatostánku a účastníci zájezdu se rozprchli. Pár šílenců šlo ještě zapít dojmy do baru, většina ostatních se trousila do svých obydlí... 

Na závěr malé shrnutí:

Výjezd nabídl prakticky všechno, co od něj kdokoliv může čekat! Výhru, super zážitky, zábavu na stadionu, zábavu mimo stadion a dobrou atmosféru mezi účastníky. Ačkoliv se v autobuse trávilo obrovské množství času, i ta cesta za to stála. Växjö jako město působilo klidně, kultivovaně, obyvatelé vzdělaně a nebyl jediný problém. I celé Švédsko udělalo krásný dojem a já osobně doufám, že se tam ještě dostanu, i na delší dobu. 

+/- výjezdu

+ zábava

+ atmosféra na stadionu

+ atmosféra mezi účastníky

+ nápad s tričky, vypadalo výborně

+ aktivita fanoušků

+ nové tváře na výjezdu

+ takřka plný bus i na takovou vzdálenost

 

Tím také končím, nenapadá mě nic podstatného, co bych uvedl jako "mínus" výjezdu, možná jen domácí fanoušky, ale to nám může být jedno :-)

Všem děkuji za účast a výbornou akci!!!!

P. S. z nasbíraných hub přežila transport téměř polovina!!! :D

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.