Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Bude Sparta zlatá? Aneb čekání na titul je už dlouhé

28. července 2014 v 00:26,  FanBlog,  SpartaCorps

606.jpg

Blíží se konec července, cyklisti stoupají na Col du Tourmalet  při poslední horské etapě 101. ročníku Tour de France a moje maličkost chce sepsat pár řádek k nové sezoně hokejové Sparty.

Po loňské sezoně, kdy hokejová Sparta bohužel skončila svojí cestou za snem – za titulem předčasně v semifinále, pomalu začíná nový ročník Extraligy. Budeme si muset zvykat na to, že číslo 87 a jmenovku Petr Ton už ve Sparťanském kádru neuvidíme, ale o tom později. Bude to dlouhých 52 kol a doufejme předlouhé Play OFF.

Nevím, jestli to byl nepovedený výrok nebo nedostatek informací, ale po konci ročníku 13 – 14 prohlásil sportovní manažer Martinec, že tentokrát nebude velká obměna kádru. Nechci to nijak komentovat, ale 12 odchodů a 14 příchodů je docela dost. Tohle mi docela vadí, to se pak pořád sehrávají atd. Chápu, že letos není rozpočet takový jako loni, ale i tak.

Brankáři – jak víme všichni, Pepis chtěl odejít a zkusit zahraničí. Klub se s tím vypořádal angažováním slovenského gólmana Rastislava Staňi, který přišel z Košic. Dříve také výborně chytal v KHL, tak uvidíme. Budeme na něj spoléhat, i když samozřejmě musí pomáhat obrana. Jako dvojka by měl dostat šanci Filip Novotný, trojici doplňuje Jan Lukáš, který přišel ze Lva.

Obrana – tam největší ohlas vyvolal příchod Michala Barinky, bývalého beka Vítkovic. Dál bude bránit ve Sparťanském dresu nově Marek Ďaloga, Juraj Mikuš ze Lva a Ondřej Mikliš z juniorky. Když se tak podívám na parametry beků, jsou všichni kolem 190 cm a 100 kg. Pro obranu parádní, takže to svádí k tomu, aby se soupeř bál vůbec vjet do našeho pásma a před našeho brankáře. Jen jestli to bude povoleno od trenéra Jandače, přitvrdit, hrát agresivní, nátlakový hokej, který je v NHL tak populární. Jak řekl můj oblíbený obránce Roman Polák – „Soupeř musí mít strach jít na led“.

Útok – tam si slibuji hodně od Martina Rewaye, na MS v dresu Slovenska hrál skvěle. Také od Slovince Roberta Saboliče, čerstvý mistr Německa s Ingolstadtem, ten byl hodně vidět na ZOH. Uvidíme, jestli se prosadí do kádru Kanaďan Zach Torquato. Ale je také důležité, že zůstali kluci jako Míra Forman, Dan Přibyl, Zdeněk Bahenský, který by měl dostávat víc šancí. Jinak jsou na soupisce ještě mladí hráči z úspěšné juniorky, mají také možnost bojovat o místo.

Petr TON – velké téma už od konce semifinále s Kometou. Můj pohled? NHL je plná odchodů klubových legend, v poslední době například Jason Spezza z Ottawy do Dallasu. Také mě mrzí, že nám už nebude rozdávat hokejovou radost. Jen mě mrzí, že bude hrát zrovna v Kometě, ale ta hysterie - hlavně na FB - byla docela už šílená.

Jak jsem psal na začátku, bude to dlouhých 52 zápasů v základní části. Budeme fandit, hnát naše hokejisty k vítězstvím. Nemusíme hrát na úplné špičce tabulky, nepotřebuji vyhrát Prezidentský pohár pro vítěze základní části, ale ten titul je už dlouho pryč ze Sparty. Bude to příští rok osm let, letos na to bylo všechno připravené. Bohužel to skončilo, jak skončilo. Snad příští sezona bude delší a ten titul vybojujeme.

Příští rok to bude 10 let, co pravidelně chodím do kotle fandit. Baví mě to stále, zažil jsem všechno možné, zápasů hodně, vyhraných i bohužel prohraných. Smutek při minutě ticha za pana Guta, pana Tikala, dva tituly v letech 2006 a 2007, občas i nějaké ty „fanoušky“, co jim vadí, že se mi nelíbí, že nefandí, když stojí v kotli. Řadím se k těm fanouškům, co vidí realitu hokejové Sparty a je kritický. Byl jsem nazýván věčné nespokojeným, reptalem, pseudofanouškem a dokonce i holou lebkou, tvrdým jádrem atd. Na rozdíl od lidí, co mají v oblíbených stránkách na FB profil Sparty, na hokej do Chrámu chodím, platím si permice nebo lístky. Takže mám právo kritizovat.

SPARTA FOREVER!!

Roman alias SpartaCorps

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.