Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Hodnocení sezóny 13/14 - Bronz je úspěch, ale titul byl blízko

12. května 2014 v 23:39,  FanBlog,  SpartaCorps

603.jpg

Když jsem loni v červenci psal "mobilizační" pozvánku na novou sezónu, ani jsem si nepředstavoval, že to bude v základní části taková jízda. Sparta drtila na počkání zbytek ligy - 34 výher mluví za vše. Výsledky jako 8:3 s Třincem, 11:0 s Vary, 9:0 s Chomutovem nebo 6:0 v derby v Šaškárně, 208 vstřelených gólů, 100 inkasovaných, jen o bod ztracený rekord bodů po ZČ. No, byla to paráda! Jen to play-off až tak nevyšlo, ale o tom později.

Derby, tři zápasy se soupeřem největším, byly jednoznačně "naše", hlavně to první, vyhrát 6:0 v O2 aréně? Krása, dokonalost. Další výsledky 3:0 a 4:2 taky moc potěšily, Slávisti byly dole. Jen to čtvrté, tzn. druhé v O2, bylo a je doteď takové divné - prohrát 2:3 v prodloužení, což se hodilo samo hráčům Slavie, no nevím, bylo to hodně okaté a stále jsem z toho rozčarovaný. Mohli jsme mít čistý zápis. Snad v příští sezóně se toho dočkáme. Sice tradičně bylo na tyto zápasy na tribunách i v kotli víc lidí, ale že by všichni fandili, to se bohužel říct nedá. Bohužel.

Další bod z "pozvánky" - postavit se jeden za druhého. Jak šla základní část, tak se to zlepšovalo, ale je stále co zlepšovat. S tím souvisí nelogické nestavění Bahna - Zdeňka Bahenského nebo Davida Kočího. Musím ale pochválit Kubu Krejčíka a Formiče, že se toho nebojí a do bitky klidně jdou.

Přesilovky - sice bylo vidět určité zlepšení, ale tak nějak v celku je to stále takové na nic, často v rozích nebo u naši brány, tam je stále se co učit.

Kotel - tak nějak to šlo, někdy lépe, někdy bohužel hůře. Chodím na Spartu pomáhat našim bojovníkům, ne podle soupeře. Ono bylo docela trapné při derby nebo při výročním zápase s Plzní, jak tam lidi, kteří v kotli stáli asi poprvé v životě, stáli jako "solné sloupy" a vůbec se nepřidávali. Na Facebooku má Sparta dneska přes 66 tisíc "fanoušků"  - v červenci to bylo 45 tisíc (to jen tak). No v chrámu se velké návštěvy sice chodily s tím, jak HCS víc a víc šlapala v ZČ, ale v kotli se to tak nějak nepozná, když tam sice je víc lidí, ale nikdo z těch nových nefandí. Své fandění nechci hodnotit, ale kdo mě zná z kotle, tak může referovat. Byl jsem v chrámu tak na 99 % domácích zápasů plus na obou derby v Šaškárně.

Události základní části - za největší musím vzpomenout oslavu Dne Sparťana - víc než maximální hrdost na to, že moje srdce bije pro Spartu. Výstava artefaktů, zápas Legend proti osobnostem ruského hokeje. Dokument k 110 letům HCS, vítězný zápas proti mistrům z Plzně - no absolutní pochvala, to se povedlo na jedničku. Další tradiční hold vojákům, hasičům, policistům a záchranářům se také povedl.

Ale tak nějak to celé zastínila smutná událost, navždy nás opustil Pan Karel Gut, velká legenda historie hokejové Sparty a českého hokeje. Stále mě to mrzí, ještě víc to, že při pietním choreu s barevnými papíry nějaký mozeček zapálil dýmovnici v kotli mezi lidmi. Opravdu jsem se musel držet, abych mu ručně nevysvětlil, že takhle jako ne.

Titul - bylo k němu hodně blízko, sice po letech zmaru, kdy jsme vypadávali po čtvrtfinále nebo dokonce hráli o udržení, je bronz úspěch. Ano, ten pocit, kdy jsme počtvrté porazili Vítkovice a postoupili do semifinále, tu vteřinu, kdy Pepis čapnul nájezd, nikdy nezapomenu. Ale série s Kometou se dala vyhrát, to mi nikdo neříkejte. Sedmý zápas, domácí led, plná hala, kotel jede celých 60 minut - asi nejlepší výkon sezóny. Jenže bohužel, vypadli jsme, škoda, velká, bolí to pořád. Tento ročník plný oslav k 110 výročí měl skončit zlatě, s Pohárem TGM, slavit ho doma, slavit ho v kotli. Jak jsem Zlínu záviděl...

Dneska se dozvídáme, že budeme mít menší rozpočet, uvidíme, co bude, ale budu chodit dál, hokej je pro mě únik od všedních starostí, od všeho špatného. V kotli je blaze a když pominu vše co se dá kritizovat, na hokejovou Spartu se stále těším.

SPARTA FOREVER!!

autor: Roman alias SpartaCorps
foto: Kasnarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.