Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sedmá výhra v řadě aneb Sparta drtí zbytek ELH

2. listopadu 2013 v 23:50,  FanBlog,  SpartaCorps

543.jpg

Je to tu, další zápas se koná v posvátném Chrámu v pražských Holešovicích, kde má svůj ráj hokejová Sparta. Jízdní řád naší nejvyšší soutěže určil tým Bílých Tygrů z Liberce. Tuto smečku mám docela rád, i když loni to od nich nebylo zrovna „čisté utkání“.

První třetinu naši bojovníci začali s chutí, šance přicházely, jen ten poslední okamžik nějak nešel. Přišli i přesilovky, jen ty nešly vůbec. První třetina se mi líbila, kotel šlapal nadšeně, a dočkali jsme se i gólu z hokejky Vláďi Sičáka, jehož střela byla sice Marcelem Melicherčíkem ztlumena, ale nakonec skončila za brankovou čarou. Takže do kabin, na pivo apod se šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina – nevím, tam byl takový útlum nejen od hokejistů s velkým S na dresu, ale i v kotli. První se trefil Petr Nedvěd, stav byl najednou 1:1, branka byla ještě potvrzena video rozhodčím, bohužel za chvilku bylo najednou ve Sportovní hale divně, protože jinak skvěle chytajícího Pepise překonal i Tomáš Filippi. Jako byla tam vidět snaha, ale napřed to nešlo, ALE Sparta má Petra Tona, který vyrovnal na 2:2 v přesilovce, což byla jeho trefa číslo 265 v dresu Sparty. Asi to nějak hlodalo nervy Tygrů, napřed Vampolu a pak i Nedvěda, kteří atakovali Hlínu a Klimka. Zvlášť jistý pan Vampola může být rád, že David Kočí (pro mě bohužel) nehraje.

Třetí část byla naše, kluci se zvedli, ukázali Tygrům, kdo je v Chrámu pánem a zničili jejich myšlenky na export bodů na sever. Sice se nepovedla přesilovka 4 na 3, ale za chvíli nabral všechnu sílu do odraženého puku, kterého si nikdo nevšímal Kája Kubát a rázem to bylo 3:2 pro Spartičku. Další střelec Lukáš Pech byl také úspěšný, oba zásahy přišly v rozmezí 44 vteřin. Pojistku a první úspěch v našem krásném dresu slavil i Kuba Krejčík. Chrámem zněla Páta, obíhala mexická vlna a tradičně byli kluci odměněni standing ovation.

Nebyla to lehká výhra, kluci se zvedali a ukázali, že chtějí urvat 3 body a to se na nich musí líbit každému, kdo vyznává modrou, žlutou a rudou.

Support – šel v první části, ve druhé to bylo takové utlumené, ve třetí postupně rostl výkon kotle s výkonem Sparťanů na ledě. Vyvolávali jsme Pepu Jandače, což si moc zaslouží. Nové pokřiky Holešovice jsou ráj a Tleskání jsou na jedničku, ke kotli se přidávali i tribuny, hlavně západ.

Rozhodčí – nebudu tady brečet, ale pan Turčan je nějaký jiný, nevím, co se mu stalo, ale co dneska pískal, to nešlo, něco mi to připomíná z fotbalové ligy, bohužel. Ale Sparta vyhrává i tomu natruc.

Teď několik rýpnutí: 

  1. Sakra, když už i Honza Výtisk leží na ledě a skoro se nemůže hýbat, tak jsem zticha a čekám, co bude, jestli bude moct pokračovat atd a ne jako nějaký inteligent co měl v kotli na něj hodně špatný řeči. Tohle se mi hodně nelíbí. 
  2. Další a bohužel už tradiční blbost – když chci fandit, tak v Aréně a ne sakra v metru. Pak se někdo nemůže divit, když v metru jezdí i policie. Když to bylo 1:2 a pak 2:2, klukům to moc nešlo, tak ti dotyční byli nejvíc ticho a pak se vyřvou v metru. Taky mám radost, ale fandění končí po konci zápasu…..do háje, to nemůžou pochopit???!!! 

Bojovníci Sparťané, děkuji za další výhru, ale v neděli přijedou Vary, takže ukažte sílu a odhodlání vyhrát, cpěte se do brány, bojujte, střílejte, ať další vítězství je naše a Chrám zůstává nedobytný.

SPARTA FOREVER!!

 

Autor: Roman alias SparatCorps

Foto: kasnarka

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.