Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Z Plzně za dva body

28. října 2013 v 20:20,  FanBlog,  Slávek33

539.jpg

Neděle, den před státním svátkem. Ideální čas pro všechny vyjet na výjezd. Tato příležitost se nám, sparťanským fanouškům, včera naskytla. Cesta nebyla daleká. Plzeň je co by kamenem dohodil.

 
Sešli jsem se hezky pohromadě v 15:00 u Tipsport Arény, jako vždy u vchodu č. 32. Do Plzně se sice dříve jezdívávalo vlakem, ale jelikož nenavazovalo žádné dobré spojení na cestu zpátky, jeli jsme autobusem. Před stadionem jsme potkali fanoušky Nymburka, což potěšilo především Hubeňoura :) 
 
Cesta nebyla dlouhá. Utekla rychle a poklidně. Dal se očekávat zajímavý zápas. Jednak se utkal loňský mistr s aktuálním lídrem. Navíc se dalo očekávat vypjaté utkání, což se i potvrdilo. V hlavní roli kdo jiný, než Radek Duda, který si v průběhu zápasu třikrát odpočinul na trestné lavici. Utkání bylo docela vyrovnané . Předvedli se především oba dva brankáři - domácí Machovský i náš Pepis. Především díky nim skončilo utkání po prodloužení 1:1. Plzeňáci využili zbytečného vyloučení Jardy Hlinky a v polovině utkání se díky Pletkovi dostali do vedení. Spartě se podařilo srovnat ve třetí třetině, kdy Pech vypíchl puk domácím, Buchtele přihrál na volného Kumstáta a ten prostřelil Machovského. Více k základní hrací době snad ani není co psát. 
 
Rozhodli nájezdy. Sparta se v dosavadním průběhu sezóny s touto disciplínou nesetkala. Všechny předchozí zápasy byly rozhodnuty po 60 minutách hry. Tipovat se dalo mnoho variant. Jet nájezd mohl kdokoliv, ať už staří známí z předchozích sezón nebo někdo z letních posil. A tak došlo ke kombinaci. Nakonec se rozjeli pouze 4 nájezdníci. Oba dva Plzeňané si vylámali zuby na výborném Pepisovi. Za Spartu s přehledem proměnili Ton střelou do šibenice a Buchtele forhandovou přízemní střelou k tyčce. Sparta připsala do tabulky další 2 body a upevnila si první místo v tabulce.
 
Po závěrečné děkovačce, již byla plzeňská ČEZ Aréna vylidněna a mohli jsme si naposledy zazpívat nový chorál o Holešovicích. Celkově byl support takový všelijaký. Sektor pro hosty (mám na mysli tu úzkou nudli) byl relativně zaplněn i díky dalším fanouškům, kteří přijeli po vlastní ose. Fandění mělo výhrady, ale bylo to rozhodně lepší, než například v Liberci. Megafonu se chopili Lipos s Hanzem a Schaschkem. Cestou k autobusu už jsme domácím pouze připomněli jejich smolný sportovní den, neboť i Viktoria Plzeň si připsala porážku v Teplicích. Sparta tak vládne na trávě i na ledě :) Cesta nazpátek byla opět rychlá, s jednou občerstvovací zastávkou. Před 23. hodinou vystupujeme opět u haly. Většina se vydala domů, někteří si šli dát ještě několik Plzeňských Prazdrojů do Železné Sparty.
 
A tak se již opět všichni těšíme na následující výjezd, kde se doufám setkáme v co nejvyšším počtu. Po reprezentační přestávce budeme všichni dostatečně odpočatí. Do Třince nás ve středu sice mnoho nepojede, ale páteční Kladno by mohlo být výzvou. Opět ideální čas, následující den volno, krátká vzdálenost a hlavně výborné a časté dopravní spojení, ať už autobusové, tak i železniční. Ale zapomenout se nesmí i na domácí utkání, která se odehrají ještě před repre pauzou.
 

HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 sn. HC SPARTA PRAHA
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
počet diváků: 5 938
góly: 33' Pletka (Kratěna, J. Straka) - 46' Kumstát (Buchtele , Pech), rozhodující samostatný nájezd Ton

Na závěr ještě zmínka ohledně fanoušků Plzně, kteří kupodivu nenadávali tak často, jako je u nich zvykem. Pochválit je je potřeba především za jejich férové zachování při kolapsu Míry Formana na střídačce, kdy byli zticha a následně zatleskali. Žádných nemístných poznámek se v tuto chvíli nedopustili.

Autor: Slávek

Foto: Archiv SHS

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS! 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.