Sparta vs. Litvínov 7:0 aneb Sportovka je nedobytná!

2. října 2013 v 18:08,  FanBlog,  SpartaCorps

Dalším soupeřem v domácí sérii byl tým z Litvínova. Od zápasu jsem čekal, že naši bojovníci prodlouží sérii domácí neporanitelnosti, kdy protivník odjíždí zničený a bez bodu. To, že to byly v pátek proti Kladnu nervy, je jiný příběh. Z bývalých hráčů Sparty přijel v dresu Litvínova Martin Ručinský.

Úvodní část začala naším náporem, takhle by to mělo být stále, hlavně když hrajeme doma. Už v páté minutě proměnil nahrávku Karla Pilaře ve vedoucí gól Jarda Hlinka. To vyvolalo brzký nával radosti do kotle a na tribuny. Jak ubíhal čas, tak se víc a víc projevovalo, kdo ve Sportovní hale vládne. Naši hráči dominovali a dočkali jsme se i druhého zásahu – Petr Kumstát – jeho střela jen tak tak přešla brankovou střelu, takže rozhodčí Horák jel na konzultaci s kolegou u videa. Po dlouhém čekání ukázal na střed a bylo to 2:0.

Prostředních 20 minut začalo, jako kdyby ani přestávka nebyla. Naši kluci Sparťanský jasně vládli na ledě, byla radost je sledovat. Petr Ton přidal do své sbírky další zářez, když si povodil, včera naprosto marné, beky Litvínova. Před ním se ještě podruhé trefil Petr Kumstát. Krásný gól, dokonce ve vlastním oslabení, předvedl Ivan Rachůnek, když kličkou nachytal Fraňka. Do kabin se tedy šlo za nádherného stavu 5:0 pro Spartičku.

Před poslední třetinou jsem si říkal, aby se hlavně pomáhalo Pepisovi k první nule, podle mě by si jí zasloužil a nula by včerejšímu zápasu slušela. Kluci pomáhali, padali do střel, když tedy nějakou Litvínov vyprodukoval. Současně se ale změnilo i skóre zápasu – na 6:0 zvýšila dvojice Petr Ton a Tomáš Rolinek po té, co se dostali do úniku dva na jednoho, několikrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný překonal Fraňka. Sedmý gól, s asistencí Dominika Pacovského, přidal Honza Buchtele. Vyvolali jsme i Pepu Jandače, po děkovačce i Pepise.

Takže nádherný zápas! Nula na kontě inkasovaných gólů, jen tak dál kluci. Ať se soupeři bojí jezdit do našeho Chrámu už v Průhonicích. Venku ale předvádějte to samé. Makejte, střílejte, tlačte se do brány, nebojte se přitvrdit, ať nám děláte stále radost.

PS: dvě rýpnutí si ale neodpustím

1. Vím, že to je těžké to skloubit, ale dělat rozhovor s legendou Sparty - Gustou Havlem - o přestávce, kdy je půlka lidí ve frontě na občerstvení a druhá venku na cigaretě, není zrovna nejlepší.
  2. Je to věčný problém – „fanoušci“ Sparty, kteří při zápase možná fandí (i když teda nevím), ale hlavně řvou po cestě k metru, a pak při čekání na nástupišti mě štvou. Nechápu, k čemu jim to je. Pak se diví, proč s námi jezdí policie. Fandit a řvát se má v Aréně!!! Nevím, jestli to někdo nemůže pobrat…