Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

BLOG: Dejte šanci novému moderátorovi

27. září 2013 v 14:00,  FanBlog

518.jpg

Byly kolem toho obavy, nevídaný počet příspěvků plný předem naplánované averze. Příchod nového moderátora na Spartu na místo Doktora Bubna rozpoutal ale zbytečnou komedii. Mohlo za to několik chyb během přípravných zápasů, nebo pouze kvůli známé sparťanské konzervativnosti?

Takřka žádná novinka se u náročného sparťanského publika nesetká s valným ohlasem. Pochyby bez reálného základu doprovází takřka každou, ať už i úplně malichernou událost. Role moderátora pro hokejové zápasy byla jednou z nich.

Na Spartě měl tento post dlouhou dobu ve své režii Doktor Buben. Někdejší známý moderátor rádia Evropa 2 se stal za několik, možná i víc než desítku let, tradiční součástí zápasů Sparty. Fanoušci hostí mu často nemohli přijít na jméno kvůli štiplavým poznámkám.

Sparťanský srdcař se nikdy neostýchal domluvy s fanoušky o tom, co má hrát. S kotlem čile komunikoval, ač se k němu fanoušci často nechovali zrovna uctivě. Byl stálicí. Jenže čas nelze zastavit. Ať byl Doktor Buben sebevětší sympaťák a srdcař, jedno mu upřít nešlo. Jeho jazykový projev nebyl zrovna prvotřídní, pokud by navíc Sparta během zápasů nechala otevřené dveře stadionu, leckdo by si jeho projev popletl s lanařením pouťových vyvolávačů na blízké Matějské pouti.

Po jeho odchodu jsem i já pocítil jistý nával nostalgie, dosud si Bubna vždy živě představím ve chvíli, kdy po slavném finále se Slavií křepčil po zisku titulu na ledové ploše přímo s hráči. Sparta se však rozhodla jít jinou cestou, našla náhradu. A to leckterý konzervativní fanda nedokázal přenést přes srdce.

Mladší moderátor má za sebou dva zápasy. Ač jsem byl svědkem pouze duelu s Plzní, nemohu na něj říci jediné křivé slovo. Jazykový projev měl výborný, chyb se nedopouštěl. A obavy z pouštěné hudby byly taky zbytečné. Nováček nezapomíná na tradici, stadionem duní rockově laděné fláky, které k hokeji jednoznačně patří. Mlčí, když kotel burcuje, hovoří v nudných partiích. Ani jednou jsem se přitom u jeho slov necítil jistou dávku studu, což se mi bohužel při projevu Dr. Bubna stávalo.

Dle mého názoru je potřeba jediná věc –nového moderátora podpořit a ulehčit mu tak nelehkou situaci. Nemyslete si, že na Spartě pobírá za své vystupování tisíce korun. To ani náhodou, očekávám spíše finanční almužnu za zajímavou zkušenost do jeho životopisu. Být s moderátorem na kordy nepomůže ani jemu, ani atmosféře na Spartě. Dejte mu šanci a uvidíte, že i Doktor Buben může být nahraditelný, ba co víc, překonatelný. 

Autor je členem redakce Sparta Hockey Supporters.

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.