Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Na tom by se dalo stavět aneb snad to vydrží

2. srpna 2013 v 22:35,  FanBlog,  SpartaCorps

503.jpg

Druhého srpna roku 2013 znamená pro hokejisty pražské Sparty první možnost zúročit letní přípravu i na ledě při přátelském utkání se soupeřem Atlant Mytišči. Tedy týmem, ve kterém hraje mezi českými fanoušky tolik nenáviděný Jevgenij Arťuchin.

Zápas začínal v neobvyklý čas, už ve 13 hodin, což se odrazilo na návštěvě. Že to bylo ale proto, že soupeř brzy po zápase letěl domů a Sparta mu vyhověla, jsme se museli dozvědět z jiných hokejových webů než z oficiálních stránek klubu, je věc jiná. Také mi nebylo jasné, proč tak vadili naší milé „security“ ti diváci, kteří si sedli na západní tribunu. Hned na ně vystartovalo několik pánů ve vestách- kdyby tak radši startovali při zápasech ligy, když se něco děje…

Céčko dostal nový Sparťan Tomáš Rolinek, hráči měli na sobě nejspíš loňské dresy pro ET, protože až na pár vyjímek měli přelepená jména, což při tolika nových členech party s velkým S vypadalo trochu divně. Zápas se obešel bez funkční kostky, bez hudebního doprovodu…

Ale k zápasu – od první třetiny se mi zdáli kluci natěšení na led, stříleli, snažili se, dobře bránili, takhle by měli ale hrát pořád, stále. Byla vidět i hra do těla, což se setkalo s povděkem fanoušků. První gól zápasu vstřelil střelec série s Třincem, obránce Karel Pilař po pasu od nové posily Petra Kumstáta. Opravdu se jim první část povedla, dalo se na to koukat. Chládek Sportovní haly přišel při vražedném horku venku vhod.

V prostřední třetině naši bojovníci udržovali laťku vysoko, gólového úspěchu se dočkal i pan střelec Petr Ton, který využil přesilovku, po nahrávce od Rolinka, který si tak připsal první bod v dresu nejkrásnějším. Soupeř se zlepšil, měl i víc šancí, ale Pepis zatím odolával.

Poslední část byla nejspíš nejvíc vyrovnaná z obou stran, hráči ruského týmu chtěli vsítit alespoň čestný úspěch, ale naopak třetí gól dala Sparta, konkrétně opět Petr Ton. Nakonec se Atlant přece jen dočkal, což mě mrzelo vůči Pepisovi. Jinak po celý zápas byly vidět provokace soupeře, ale Sparťané si to nechtěli nechat líbit, nejkrásnější byl STROM, který mi udělal skoro větší radost něž góly. Pak měl soupeř i prázdnou branku, ale nic z toho. Následně po konci pro nás vítězné premiéry se jely ještě nájezdy. V nichž se vedlo jen hráčům Atlantu.

Chtěl bych ocenit fandění těch v kotli, kteří mohli přijít, moc mě to bavilo, rád jsem dorazil, bylo to hlasitý i bez bubnů a megafonu i když nás tam bylo málo. V Chrámu jsem si to užil, přece jenom od šestého zápasu série z posledního ČF nějaký čas uběhl.

Tak musíme doufat, že budou hrát ještě lépe než dneska, že to bude lepší a lepší a sezóna 13 – 14 bude dlouhá….už by to chtělo nějaký výrazný úspěch v PLAY OFF. Moc bych si to přál, moc rád chodím fandit, Spartu mám v srdci. Tak snad to společně dotáhneme daleko.

 

Roman alias SpartaCorp

 

Foto: google.com

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS !

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.