Sladká výhra nad pepíkama

27. února 2013 v 18:30,  FanBlog

Tentokrát jsem seděl na úrovni modré čary, blíže k hostujícímu kotli. Před zápasem jsem odhadoval návštěvu mezi 10-12 tisíci diváky (proč by ne, když jich na LVA přišlo 7), číslo se ovšem zastavilo na magické hranici 6666. Jako by ukazovalo konečný počet golu domácích.

Od začátku zápasu jsem se obával,  aby se nehrálo opatrně, ze zabezpečené obrany. To se naštěstí nestalo, a tak Sparta vyhrála první třetinu 2:0.  Po té jsem se šel „projít“ do útrob stadionu, když v tom do mě strčil asi o 10 let starší fanoušek Kokoty se slovy „Co děláš vole?“ . Inteligence se prokázala nejen zde, ale i v jejich kotli, kdy  celý zápas napadali ochranku. Mám pocit, že jim dokonce vyvedli megafonistu, který dostal jednu dobře mířenou. A vůbec, od jejich supportu jsem čekal mnohem více, když jim o nic nejde, tak jich na Slávii přijedou tisíce, a naopak, když jim jde o všechno, tak jich přijede kolem 400. Toto jsou prosím ti nejlepší fans vesmíru ;) Jejich Oda na Kometu se konala pouze jednou, ale to byla dosti slabá.  O třetině se skandovalo Par, Par, Pardubice, které srovnaly ze 0:3 na 3:3.

Ve třetí části dal Toňák svůj 250. gol v dresu Sparty, k němuž mu gratuluji. Snad dá ještě 5, at konečně překoná rekord. Během této třetiny byl na led posílán David Kočí jako rozbourávač, vždycky tam byl chvíli, někoho čistě složil, a jel zase zpátky.  Ke konci jsme si mohli z plných plic zakřičet „pátá“, nebo kotel zaskákat „pipi“, která byla mimochodem slyšet více, než hostující „povstaň,keď si komeťák“. Šestý gol už byl dá se říci zadarmo, hosté se na to už vybodli. Po skončení zápasu křičeli hosté na své hráče něco ve smyslu „Co jste za to chtěli?“ Ale nevím, přes tu euforii nebylo pořádně slyšet.  Jejich hráči jim poté pouze zatleskali a odjeli do šaten, načež se spustilo „My jsme tady“. I když já být hostujícím hráčem, tak také moc neslavím, po takovém debaklu, a ještě, kdž se podívám do svého kotle, a mí vlastní fanoušci na mě ukazují a cosi řvou. To sparťané si závěrečnou děkovačku náležitě užili, a mohli si na rozloučenou zazpívat „Čau lááááásko“ :D .

V tomto zápase musím pochválit zejména Marka Pince, kterému sice pomohlo třeba i to, že Čermák nedal prázdnou branku, ale chytal prostě dobře. Myslím si, že do PO bude spolehlivou jedničkou.

Sparta si podle mého názoru odčinila to, co jí nešlo v zápase s Pardubicema. Přeji jí, aby došla v play-off co nejdále.

Autor: Vojak87