Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Bod máme ale PROČ opět prohra se soupeřem největším???!!!

16. února 2013 v 00:30,  FanBlog,  SpartaCorps

486.jpg

Od dnešního derby jsem očekával, že bojovníci s velkým S na dresu jednak zastaví dvou zápasovou sérii proher, ale hlavně aspoň poslední derby základní části urvou pro národ Sparťanský. Abychom v tomto věčném boji o Prahu mohli být hrdý vítězové jednou také my, kteří vzýváme modrou, žlutou a červenou.

Ještě před začátkem uvedla Sparta do Klubu legend šest osobností – Stanislava Hajduška, Tomáše Jelínka (jehož syn hraje za slavii … ), Rudolfa Šindeláře, in memoriam Miloslava Charouzna, Karla Koželuha a Václava Roziňáka. Patří jim obrovské poděkování.

První třetina byla plná našich šancí, bohužel nevyužitých dvou výhod, celkem kluci vyslali 14 střel, ale bez efektu. Nevím, ale puky lítaly na Furcha že všech stran, ale prostě to tam nespadlo, nechápu…to takhle z každého gólmana děláme skoro adepta dresu reprezentačního…Přesilovky, to je věčný boj, hrálo se při nich spíš za Markem než na druhé straně. První , kdo pohnul skórem na nových světelných tabulích – btw vypadají pěkně, jen bych čísla označující konkrétní část zápasu nedával růžový – byl soupeř z vršovic.

Druhá část byla ve znamení obrovského totálního tlaku na branku před naším kotlem, tedy na branku slavie. Tolik střel a pořád nic….až se trefili Ti druzí z edenu. Takže najednou stav 0:2 a sen o prvním vítězství v derby aktuální sezony začínal mít trhliny. Ale naštěstí Sparta snížila zásluhou Ivana Rachůnka, takže obrovská radost v kotli i na tribunách. Hnali jsme naše hokejisty za vyrovnáním, support fungoval dneska.

Poslední část základních 60 minut přinesla opět boj, plno nevyužitých střel a nějaké ty přesilovky a naštěstí i vyrovnání z hole opět Ivana Rachny. V tu dobu jsem si říkal, že by to ještě mohlo vyjít, šance byly, ale nic z toho. Nějaké ty hity byly, provokace od seshitů bohužel také. K rozhodčím – mohli něco víc písknout, ale ze 7 přesilovek (za celý zápas využit jen jednu je bída)

Šlo se do prodloužení, bod jsme měli, ale prostě pro mě bylo důležité, jednou oslavit vítězství nad rivalem největším, byla tam snaha, ale zase to nevyšlo, rozhodnul soupeř.

Jak jsem už psal, support - kotel šlapal, byl rachot. Asi zapůsobil efekt bitvy o Prahu, že tam bylo docela narváno. I spolupráce s tribunami šla.

Nakonec se chci zastavit u dvou věcí – nevím, jestli mu to někdo nařídil, ale proč na tak „velkém“ zápase Extraligy někomu cpe výsledek jakéhosi prý sesterského týmu v khl, mi fakt rozum nebere. Jak psal na fórum Gapin, nejhorší je, že tato pro mě zbytečná novinka sklidila velký aplaus…. Druhá pro mě nepochopitelná – vím, že dneska to hráčům HCS nešlo, prohráli si to sami, ale že by se po rozhodujícím gólu Krenželoka se najednou skoro celá tribuna zvedne a odejde. Kotel se zachoval sportovně a zatleskal našim hráčům.

Prostě pokračuje série zápasů o Prahu, ve kterých to prostě na ledě nejde, nevím, čím to je, ale podle mě by to vědomí, že hraji proti největšímu nepříteli a vítězství nad ním se rovná svým významem vítězství v play off, že do dalšího derby je jeden národ tím nahoře by mělo být pro každého, kdo má tu čest a privilegium nosit náš dres skoro až zákonem. Bohužel dneska to moc vidět nebylo.

PS: vidět o druhé přestávce ukázku trénování našich nejmenších hokejistů bylo pohlazení pro duši, šlo jim to a zasloužili si potlesk.

 

SPARTA FOREVER!!

 

Autor: Roman alias SpartaCorps

Foto: kasnarka

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS. 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.